Jizerský Retro závod u Orle - 6.3.2012

 

Srdečně zveme všechny milovníky lyžování a zimních sportů na Retro běh na lyžích z minulých dob, který se koná u turistické chaty Orle. Z Harrachova je zajištěna zdarma doprava.

Závodů na běžkách ve starém stylu v oblečení a na lyžích z minulých dob se mohou účastnit lyžníci bez věkového omezení: počínaje dětmi z mateřských škol až po nejstarší spoluobčany.

Společným jmenovatelem by měla být dobrá nálada. Skvělá zábava je totiž důležitější než sportovní výsledky a soupeření. Dobový oděv a lyžařská výzbroj podmínkou. Čím starší, tím lepší. Veškeré moderní lyžařské vybavení přísně zakázáno!

ok Retro Běh - Pryč s plasty!! Jizerský běhnepřehánějte to s tím soupeřením
date 10. března 2012 Turistická chata Orle

Ski Retro

Program Jizerského běhu a Retro Běhu
od 9.00 zápis účastníků
od 11.00 do 15.00 hod. zábava na jizerských tratích

- 11.30 – start Retro Běhu 3,5 km
- 12.30 – start Jizerského běhu 12 km
- skvělá zábava s českou hudbou u táborového ohně
- občerstvení pro závodníky
- dekorace závodníků

info10. března do Harrachova přijede autobus, který odveze účastníky a diváky na retro akce do Polska.

Ski Retro

Zápisy a informace: Městský úřad Harrachov, tel. 481 528 133, e-mail: referent@harrachov.cz

Autobus bude přistaven v Harrachově k zastávce u hotelu Karolína (vedle sklárny) kolem 8:30 hod. Autobus nás odveze do Jakuszyc. Kdo nebude běžkující či lyžující či jinak nezávisle dopravitelný na Orle, tak z Jakuszyc pojede každých 20 minut skútr pro cca 10 osob.

Organizátorem je kulturní středisko Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Aktywności Lokalnej ve Szklarské Porębě. Projekt „Ski Retro festival” je spolufinancován z prostředků Evropské unie v rámci Evropského fondu pro regionální rozvoj a státního rozpočtu prostřednictvím Euroregionu Nisa.

Organizátor si vyhrazuje právo změnit program akcí. Podrobné a aktuální informace najdete na www.szklarskaporeba.pl a www.moksial.pl

DOTAZY: referent@harrachov.cz

[ dh ] zdroj: www.szklarskaporeba.pl

Turistická chata Orle
58-580 Szklarska Poręba-Jakuszyce, PO Box 140
tel. +42 607 920 541
orle@orleizerskie.biz
www.orle.vulcan.pl

Turistická chata v Jizerských horách.

Ski Retro Jedná se o pozůstatek staré sklářské osady.
V jediné památkově chráněné budově, která zde zůstala z dob největší slávy osady, je nyní bufet turistické chaty a sál s krbem. Objekt dnešní turistické chaty „Orle“, tzv. „Hájovnu“ z tesaného kamene vybudoval kolem roku 1860 majitel sklárny pravděpodobně k administrativním účelům. Ubytování je poskytováno v bývalé strážnici, dvou budovách z 30. let. Přístup: od chaty „Běhu Piastů” w Jakuszycích – po asfaltové silnici cca 5 km k turistické chatě. O něco kratší je přístup po červené turistické značce vedoucí z Jakuszycké Polany přes vyhlídku „Letadlo” také přímo k turistické chatě.
© 1999 - 2010 dh webdesign | www.d-h.cz |