Sklárna Novosad a syn v Harrachově - 17.9.2010

 

V průmyslově-turistickém komplexu sklárny a minipivovaru Novosad a syn se vám nabízí spousta věcí k vidění, zábavě i relaxaci.

Ve sklárně v Harrachově se zachoval tradiční způsob výroby, který můžete vidět i vy v rámci exkurze po sklárně.

Sklárna Novosad a Syn je druhou nejstarší sklárnou v České republice. Již od roku 1712 se sklárna zabývá výhradně ruční výrobou luxusního nápojového, dekorativního a broušeného skla a lustrů. Za svou mnohaletou historii si sklárna a její skláři vypracovali pověst těch nejlepších mistrů ve svém řemesle, což dokládá i unikátní sbírka v místním muzeu a nespočet udělených ocenění

Součástí areálu je také Muzeum skla, minipivovar s restaurací a hotel s Pivními lázněmi. Sklárna Novosad a syn byla založena na jilemnickém panství hrabat Harrachů. Unikátní je 100 let stará historická brusírna skla, která je poháněná transmisemi a vodní turbínou.

ohňostroje pod sklárna harrachov

Exkurze

Otevřeno

Pondělí - Neděle 8 - 15 hod.
Prohlídka provozu a muzea trvá asi 1 hodinu.

Během exkurze navštívíte:
Expozici výrobků
Provoz
Hutní halu s pecemi
Brusírnu
Zázemí brusírny - turbínu s transmisemi
Minipivovar
Muzeum

 

Muzeum skla

muzeum

Vše je v téměř původní podobě a plně funkční. Sortiment výroby tvoří luxusní nápojové sklo, užitkové sklo a křišťálové lustry. V roce 2002 byl přímo v areálu sklárny přistaven minipivovar s restaurací. Zde se naskýtá vyhlídka do hutní haly s pecemi a tak návštěvníci restaurace mohou zhlédnout skláře přímo při práci. Součástí sklárny je Muzeum skla. Obsahuje historicky a technologicky ucelenou sbírku historického skla z produkce harrachovské sklárny. Zde je možné si zakoupit videokazetu se záběry výroby ve sklárně.

 

Stálá expozice
- expozice historického skla
- výroba luxusního nápojového skla a svítidel
- exkurze výrobou a areálem sklárny
Muzeum skla s unikátní sbírkou, která je tvořena více než pěti tisíci exponáty a je tedy největší a nejcennější sbírkou skla v České republice.


go Virtuální prohlídka 360° - Unikátní 100 let stará historická brusírna skla

 

Pivní lázně

pivo franrišek

Nejmladším objektem areálu je hotel s Pivními lázněmi, které byly otevřeny v roce 2007. Zde si můžete dopřát terapii v klidném a malebném prostředí. Můžete si ji vychutnat zcela sami ve vaně pro jednotlivce a nebo jako pár ve dvojvaně. Tento zážitek můžete obohatit o relaxační masáž. Při každé fázi této terapie si můžete vychutnat jedno malé pivo z místního pivovaru, odkud také pochází veškeré používané pivní produkty.

Harrachovské kvasnicové pivo vyniká svou jedinečnou chutí a vysokou kvalitou. K jeho výrobě se používají tradiční přírodní suroviny, především slad a chmel. Mimořádně příznivého a zdraví blahodárného účinku je dosaženo i díky využití vlastní vody z více než 100 let staré horské studny. Zlatá Pivní pečeť pro Františka

go Virtuální prohlídka 360° - Pivní lázně v Harrachově

 

Kontaktní adresa

Sklárna a minipivovar Novosad & syn Harrachov s.r.o.
Harrachov 95
512 46 Harrachov
+420 481 528 141
+420 481 528 142
turistik@sklarnaharrachov.cz
http://www.sklarnaharrachov.cz

ODKAZ NA MAPU

[ dh ]
© 1999 - 2010 dh webdesign | www.d-h.cz |