Umělka pokřtěna dvěma zápasy - 7.9.2010

 

Nedělní odpoledne pátého září 2010 se v Harrachově neslo v duchu sportovního odpoledne spojeného spokřtěním nové hrací plochy v podobě umělého trávníku na místním fotbalovém hřišti.

pátého září 2010 v Harrachově

Vše začalo v tři hodiny po poledni zápasem elitního výběru Staré gardy Harrachov proti kádru českého reprezentačního týmu skokanů na lyžích. Byť se gardisté, v jejichž řadách se nacházelo také pár někdejších lyžařských sportovních borců, drželi srdnatě, prohráli s našimi skokany těsně 3:4. Zápas však měl velmi bojovný nádech a provázela jej i řada neproměněných šancí.

Hned poté za zvuku slavnostních famfár bylo na hrací ploše předáno současného českému rekordmanovi v letech lyžích Antonínu Hájkovi z rukou starosty města čestné uznání a skleněný pohár za vytvoření tohoto rekordu v délce 236 metrů na letošním světovém šampionátu v Planici. Slavnosti se zúčastnil i ústavně druhý muž naší země, předseda Senátu PČR Přemysl Sobotka, jenž Tondovi předal stříbrnou medaili českého Senátu. To však z gratulací tomuto úspěšnému letci nebylo vše, neboť přítomný šéf české pobočky společnosti Viessmann Pavel Toman mu věnoval klíče od nového osobního vozu.

Pak již nic nebránilo tomu, aby započal plánovaný mistrovský zápas pátého kola krajské I.B třídy mezi domácím FK Jiskra Harrachov a TJ Lučany. Toto klání skončilo vysokou výhrou hostí 1:5. Bohužel nová harrachovská umělka prozatím v tomto ligovém ročníku našim fotbalistům body prozatím nenese.  Ono se to však jistě brzy ve prospěch našich barev otočí.

Foto1: starosta T. Ploc, předseda Senátu P.Sobotka, Tonda Hájek a šéf Viessmann ČR Pavel Toman
Foto2: výběr Staré gardy a reprezentace ČR ve skoku na lyžích

foto1foto2

Harrachovská fotbalová aréna prochází několika etapovou rekonstrukcí

Doposud zde bylo vedle umělého trávníku třetí generace a umělého osvětlení vybudován tenisový kurt a záhy zde započne přestavba kabin s vybudováním volejbalového hřiště. Celá akce je spolufinancována ze státních prostředků Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, investorem akce je TJ Jiskra a finančně tento projekt podpořilo i Město Harrachov.

Poděkování za catering při slavnostní akcí náleží hotelu Orea Vital Sklář, o ozvučení se staral Vlastík Novotný.

Areál harrachovského fotbalového hřiště mohou bezplatně využívat (po dohodě se správcem) v Harrachově registrované sportovní kluby či spolky, taktéž místní školská zařízení. Lze jej také komerčně za smluvní ceny pronajmout.Kontakty na objednávky jsou následující: tel.: 481 529 305 nebo 604 233386 (TJ Jiskra).

Orientační ceník pro rok 2010 v PDF


[ dh ] M. Soukup
© 1999 - 2010 dh webdesign | www.d-h.cz |