Krátké depeše a pozvánky - září, říjen - 5.9.2010

 

Miss louka je na Bönischových Boudách, 2.turnaj v minigolfu, Krakonošův guláš, Slavnosti města Desná, Semilský pecen, Krakonošův divadelní podzim...

Miss louka je na Bönischových Boudách [KRNAP]
"Ranní probuzení za zpěvu ptáků, jasného drsného zvuku chřástala a samozřejmě cikád lučních koníků" Takovou louku najdete na luční enklávě Bönischových Bud, stala se nejkrásnější krkonošskou loukou pro rok 2010. Rozhodla o tom odborná komise, která vybírala z celkem 7 nominací. Louku nominoval Lukáš Neklan z Vrchlabí, který na ní s přáteli zároveň i hospodaří. Správa KRNAP připravila pro tři nejkrásnější louky dřevěné cedule s nápisem Miss louka 2010, které budou umístěny na kraji těchto luk.
Příběh vítězné louky popisuje v přiloženém dokumentu pan Lukáš Neklan, který louku do soutěže nominoval a který na ní zároveň hospodaří. Přečíst si ho můžete zde (pdf 848 kB)

Louka

 

Krajina Viktora Vorlíčka [KRNAP]
Výstava grafik a kreseb z Krkonoš a Podkrkonoší je otevřena od 14. září do 21. listopadu v Krkonošském muzeu Správy KRNAP ve Vrchlabí č. p. 222 na náměstí Míru denně mimo pondělí 9–12, 13–16 hodin.

Pozvánka: Krajina Viktora Vorlíčka (pdf 269 kB)

 

Louka plná dětí [KRNAP]
V úterý 7. září se uskuteční již 9. ročník zábavného dopoledne pro mateřské školy. Děti si projdou trasu v zámeckém parku, na které budou plnit celkem pět disciplín zaměřených na vnímání přírody, šikovnost nebo fyzickou kondici. Kartičková akce!

Pozvánka: Louka plná dětí 1. str. (pdf 216 kB), Louka plná dětí 2. str. (pdf 157 kB)

 

Neznámý svět drobných savců [KRNAP]
Do světa drobných savců můžete nahlédnout od 7. září do 7. listopadu 2010 v Krkonošském muzeu Správy KRNAP ve Vrchlabí denně mimo pondělí od 8 do 17 hodin.

Pozvánka:  Neznámý svět drobných savců (pdf 224 kB)

 

Kostel

Koncerty Jany Štěrbové v kostele Sv. Václava [Harrachov]

Již tradiční, každou středu od 20:00 konající se koncert vážné hudby pokračují i v září.
Více informací je zde: www.harrachov.cz/koncert_v_kostele_sv_vaclava.asp

 

III ročník vaření Krakonošova guláše [Pec pod Sněžkou]
Pec pod Sněžkou, parkoviště u kapličky, 26. září. 2010
Soutěž o nejlépe uvařený guláš pod Sněžkou, doprovodný program, přehled záchranářské techniky.

Pozvánka:  Krakonošův guláš (jpeg)

Recept na guláš

 

2.turnaj v minigolfu na minigolfovém hřišti TONDR s.r.o. [Harrachov]
2.10.2010 od 10:00
kategorie: děti, dospělí
startovné 100Kc
tel.: +420602353578

Více informací je zde: www.harrachov.cz/minigolf-harrachov.asp

 

Po stopách Krkonošských ledovců [Pec pod Sněžkou]
Exkurse pro veřejnost zaměřená na geologii a geomorfologii.

V minulosti se od severního pólu až ke Krkonoším rozprostíral ledovec. Kde po sobě zanechal stopy? Kdy roztál? Kam až došel? Využijte příležitosti zjistit odpovědi na tyto otázky.
středisko KRNAP, Pec pod Sněžkou, 9. 10. 2010 Sraz je v 9:00 u střediska správy KRNAP v Peci pod Sněžkou (vedle městského úřadu).
Trasa vede po turistických stezkách na dno Obřího dolu, na Sněžku a Luční boudu.
Její délka je do 20 km a převýšení 900m.

 

Semilský pecen 2010 [Semily]

Další ročník tradičních dožínkových slavností v Semilech 10-11. září 2010

Pecen
Slavnostní průvod, expozice zvířat a strojů, bohatý kulturní program.

Pozvánka a program:  Semilský pecen(pdf)

 

Poznej světové dědictví Unesco [Desná]

od 30. července do 30. září v Riedlově vile

Výstava je organizována společností MEDIA IN - dílnou nezávislé publicistiky a dokumentaristiky Praha. Osmý ročník putovní výstavy fotografií připomíná vedle kulturních skvostů i druhové bohatství přírody a význam její ochrany v návaznosti na ROK BIODIVERZITY 2010, vyhlášený organizací Spojených národů.

 

Slavnosti města Desná [Desná]
Sobota 18. září od 13.00
u Riedlovy hrobky
Každé dva roky si město Desná připomíná výročí svého povýšení na městys a na město. Letošní 97. a 42. oslavy proběhnou v areálu u Riedlovy hrobky 18. září od 13.00 hodin. Ve 13.00 hodin vyrazí směrem k Riedlově hrobce průvod kejklířů na chůdách a klaunů z parku v centra města. V samotném areálu bude připraven bohatý program pro malé i velké návštěvníky.

 

Krakonošův divadelní podzim [ Vysoké nad Jizerou]

V termínu od 8. do 16.10.2010 proběhne v divadle ve Vysokém nad Jizerou tradiční přehlídka venkovských divadelních souborů.

Divadlo

V průběhu přehlídky můžete navštívit kromě divadelních představení i Seminář Krakonošova divadelního podzimu a Klub režisérů SČDO, a dále Vzdělávací setkání KDP mladým. Hodnocení představení denně od 9. do 16. října (včetně) v 9:30 hodin v malém sále divadla Krakonoš. Vítání souborů před divadlem. Každý den společenský večer v hasičovně. Vyhodnocení festivalu v sobotu 16. října ve 20:00 hodin v divadle Krakonoš. Závěrečný bál Sejkorák se koná v sobotu 16. října po slavnostním vyhodnocení.
Program: www.eprona.com/kdp

 

[ dh ]

Další akce najdete v kalendáři

Navštivte naši stránku na Facebooku


© 1999 - 2010 dh webdesign | www.d-h.cz |