Krátké depeše - 6.8.2007

 

Radnice by uvítala kamerový systém [Harrachov]
Vysokou kriminalitu a neúnosný počet krádeží aut v zimní sezoně, by Harrachovu mohl pomoci vyřešit kamerový systém. Radnice uvažuje o možnosti využít k jeho pořízení plánované spojení s rokytnickou policií, kamery z Harrachova by se mohly napojit na jejich dispečink. ...více v připravovaném článku


Nová kamera u lanovky na Čertovu horu (obnovení za 20s)
...více v sekci webkamery

Pouť svatého Vavřince a slavnostní otevření poštovny na Sněžce
[Pec pod Sněžkou]

Na pátek 10.8.2007 je v Peci pod Sněžkou připraven tradiční výstup na Sněžku, kde bude vykonána svatá mše pod širým nebem u kaple sv. Vavřince. Trasu z Pece pod Sněžkou doprovázejí pracovníci KRNAP a Horské služby se zajímavým a odborným výkladem o Krkonoších. Součástí akce bude slavnostní otevření nové Poštovny prezidentem Václavem Klausem a slavnostní vysvěcení biskupem Dominikem Dukou.
Info: www.pecpodsnezkou.cz

 

Vavřinecká pouť [Jilemnice]
Tradiční společenská akce s různými pouťovými atrakcemi
a výstavou drobného zvířectva a exotů, která se koná v chovatelském areálu u zámeckého parku
Sobota 11.08. - Neděle 12.08.

Krkonošské pivní slavnosti [Vrchlabí]
Krkonošské pivní slavnosti se konají každoročně druhý srpnový víkend, letos tedy 11.-12.8.2007 ve Vrchlabí. Připravena je prezentace osmi pivovarů, ochutnávky piva, soutěže a bohatý doprovodný program.
Info: www.kpivnislavnosti.cz

 

Pec postaví nejvyšší rozhlednu v Krkonoších [Pec pod Sněžkou]
V Krkonoších příští rok vyroste nová rozhledna, která svojí výškou překoná všechny ostatní podobné stavby v těchto horách. Rozhlednu postaví radnice v Peci pod Sněžkou u horní stanice lanovky na Hnědém vrchu. Dřevěná konstrukce s kovovými prvky bude vysoká třicet metrů a turisté z ní uvidí panorama Sněžky, Javor, centrum Pece a celé údolí až do Velké Úpy.


Mezinárodní hudební festival Eurion [Smržovka]
Rockový hudební maraton předcházející letním slavnostem města Smržovky.

 • Sál Parkhotelu Smržovka
 • 15. ročník, tentokrát ve znamení zvířátek
  (celé stovky, navíc s holubem a beruškou na květu)
 • Vstupné 190 Kč
 • Spaní možné v blízkých lesích, lukách a stráních

  Plakát a letáky v pdf

  Průvodce naučnou stezkou [Krkonoše]
  Zatouláte-li se při své při své návštěvě východních Krkonoš do překrásných končin Obří pláně, Bílé louky a ledovcového karu Malého Stawu, nenechte si ujít 9 km dlouhou naučnou stezku „Dědictví doby ledové“, . V případě návštěvy polské části doporučujeme využít turistické hraniční přechody u Slezského domu a na Jantarové cestě – připomínáme jen, že je nutné mít při sobě platný občanský průkaz nebo cestovní pas. Zvídavějším návštěvníkům proto doporučujeme opatřit si předem na kterémkoliv informačním středisku Správy KRNAP průvodce, v němž jsou rozvedena textově i obrazovým doprovodem témata ze všech devíti zastavení naučné stezky.

  Lesy doplní nové porosty [Krkonoše]
  Území Krkonošského národního parku i jeho ochranné pásmo je vyčištěné od polomů. Ty letos způsobil orkán v noci z 18. na 19. ledna. Poškozeny byly zejména smrkové monokultury ve východních Krkonoších. Po Kyrillu proto byly všechny plánované těžby zastaveny. Začala obroda lesa. "V poškozených lokalitách doplníme dřeviny, které druhově chybí. Jde zejména o buk, jedli, jeřáb či břízu," řekl mluvčí parku Radek Drahný. Ostatní plochy musí být zalesněny do pěti let.


  Jízdní řád Harrachov město - Kořenov,ž.st.- pdf
  Příjezdy a odjezdy vlaků
  - xls
  Vždy aktuální jízdní řády na stránce turistika

   

   

   

  [dh] zdroje: mfdnes, krkonošský deník
 • © 1999 - 2010 dh webdesign | www.d-h.cz |