Stezka u lesnické školy - 16.7.2007

 

Na konci měsíce června byla slavnostně uvedena do provozu nová naučná stezka, jež naleznete v krásném prostředí poblíž harrachovské lesnické školy.

Byla vybudována během jednoho roku Klubem ekologické výchovy, který tvoří žáci zdejší lesárny. Finančně se na tomto projektu podílí i Evropská unie. Během putování po této naučné stezce se celkem na deseti informačních tabulích (vedle češtiny obsahují i německý, anglický a brzy i polský text) dozvíte něco Krnapu, historii i současnosti Harrachova, vodstvu, floře, fauně, mikroklimatu Krkonoš a dalším. Odpočinou si můžete, například ve dvou stylových dřevených altáncích. Možnost je i grilu z vlastních zásob. Většina cesty je nově vysypána perkem a návštěvníci tu zavítají i k romantickému Harrachovu rybníčku.

„Nápad vybudovat tuto naučnou stezku považuji za perfektní přínos do mozaiky nabídky využití trávení volného času občanů a návštěvníků našeho města. Její propagaci budeme rádi zahrnovat do prezentačních materiálů o Harrachovu. Věřím že časem dojde k jejímu dalšímu rozšíření, například k uvažovanému lesoparku na Kamlu i její propojení na lyžařské běžecké trasy“. Řekl starosta města Tomáš Ploc, jenž toto naučné dílo slavnostně otevřel.

Poděkování za realizaci patří: Klubu ekologické výchovy, Střední škole hospodářské a lesnické, Městu Harrachov, panu Beranovi, ZŠ Bezno (okr. MB), jež zde mj. absolvovala týdenní pobyt zaměřený na ekologickou výchovu. Koordinátorem celé akce byla Ing. Jana Mládková.

Přijďte se osobně o kouzlu stezky přesvědčit.

[dh] M. Soukup


Jít a vidět

Pěší turistika je nejodpočinkovější a nejkrásnější činností v přírodě a chce-li někdo skutečně poznat krajinu, musí ji projít pěšky.
© 1999 - 2010 dh webdesign | www.d-h.cz |