Ocenění harrachovského trenéra - 31.3.2017

 

Ocenění za zásluhy o rozvoj školství v Libereckém kraji zaslouženě převzal Václav Čuřík

Slavnostní setkání u příležitosti předávání ocenění pedagogickým pracovníkům Libereckého kraje, tzv. Den učitelů se konal 29. března v Liberci. Přes dvě desítky pedagogických pracovníků z různých měst a obcí Libereckého kraje převzalo ocenění z rukou radních Libereckého kraje a dalších významných hostů. Již popatnácté se bezmála stovka učitelů sešla v multimediálním sále krajského úřadu, aby shlédli zajímavý kulturní program v podání žáků a učitelů Základní umělecké školy v Liberci, ale hlavně proto, aby pogratulovali čerstvě oceněným kolegům.

Čuřík Václav

Setkání se účastnila také starostka města Eva Zbrojová a ředitelka ZŠ Ing. Helena Stříbrná, která v zastoupení pedagogického sboru ZŠ Harrachov na ocenění navrhla pana Václava Čuříka. Ten převzal z rukou Petra Tulpy, náměstka hejtmana pověřeného řízením rezortu školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti, ocenění ve III. Kategorii – Zásluhy o rozvoj školství v Libereckém kraji.

Oceněného Václava Čuříka jistě mnozí z vás znáte a víte tak, že právě on si toto ocenění právem zaslouží. I přesto si dovolím napsat pár informací, které o „Vencovi“ jak mu jeho odchovanci říkají, sepsala ředitelka ZŠ Ing. Helena Stříbrná.

Václav Čuřík od roku 1999 pracuje v pozici trenéra TJ Jiskra Harrachov, z. s. a z pozice hlavního trenéra vede nejširší základnu harrachovské sportující mládeže – oddíl běhu na lyžích. Trénuje 5x týdně, o sobotách a nedělích se účastní závodů a zároveň zajišťuje veškerou přípravu lyží a materiálu na závody. Mimo to organizuje a vede letní cyklistická a turistická soustředění pro své svěřence v období letních prázdnin. Zároveň pravidelně a dlouhodobě spolupracuje se ZŠ Harrachov, jak co se týká zajišťování školních a mezi-školních závodů v běhu na lyžích, v přespolním běhu nebo při přípravě veřejného závodu v přespolním běhu Krakonošův přespolní běh, tak i každodenně navštěvuje své svěřence ve škole, zajímá se o jejich prospěch a apeluje na plnění školních povinností při absenci z důvodu sportovních soustředění či závodů. Ukazuje tak příkladnou spolupráci s pedagogy a vedením školy. A o všechny své odchovance má neustálý zájem i po odchodu na střední a vysoké školy. Václav Čuřík je nesmírně obětavým trenérem, je velmi oblíbeným mezi žáky i dorostenci a jeho osobnost přitahuje děti do oddílu běhů na lyžích. Je vzorem slušného, obětavého a velice pracovitého člověka.


Markéta Novotná
Referentka cestovního ruchu a propagace

Sledujte naše Facebookové stránky
© 1999 - 2010 dh webdesign | www.d-h.cz |