Harrachovský František po roce opět stříbrný - 2.3.2015

 

Minipivovar Harrachov si i letos odvezl z největší české degustační soutěže pivní pečeť. Obsadil druhé místo se svým světlým Františkem.

Sládek Harrachovského pivovaru
sládek Libor Soukup při převzetí stříbrné Pivní pečetě

Harrachovské pivo tak dlouhodobě dokazuje, že je na neustále zvětšujícím se trhu produkce českých minipivovarů pořád na jakostní špičce. „Letošní stříbrné ocenění mě nesmírně těší, neboť šlo o jednu z nejvyrovnanějších kategorií co do vzorků přihlášených piv. Degustační porota to rozhodně neměla lehké,“ říká vrchní sládek harrachovského minipivovaru Libor Soukup. Zlatou pivní pečeť v této soutěžní kategorii získal světlý ležák Bedřichova jedenáctka z minipivovaru Veselka Litomyšl. Světlý harrachovský ležák František je držitelem a absolutním vítězem Zlaté pivní pečeti z let 2011 a 2012. Letošní 25. ročník Zlaté pivní pečeti se v Táboře opět nesl ve znamení rekordní účasti přihlášených soutěžících. Utkalo se zde totiž 165 pivovarů z 15 zemí. Paralelní degustační soutěží je tu také Zlatý český pramen, v níž se utkávají výrobci minerálních vod z mnoha koutů světa.

Harrachovské kvasnicové pivo vyniká svou jedinečnou chutí a vysokou kvalitou. K jeho výrobě se používají tradiční přírodní suroviny, především slad a chmel. Mimořádně příznivého a zdraví blahodárného účinku je dosaženo i díky využití vlastní vody z více než 100 let staré horské studny. V nabídce jsou 2 druhy světlého piva - ležák František 12%, Huťská 8% a černé pivo Čerťák 12%. Ochutnávku harrachovského piva lze nejlépe spojit s exkurzí do místní sklárny. Restaurace a pivovar se nachází v jejím areálu. www.sklarnaharrachov.cz/pivovar

Slavnostiá piva v Táboře 2015
František na Slavnostech piva zabodoval
František všechny převálcoval
Zlatá Pivní pečeť pro Františka
Další ocenění pro minipivovar Novosad
Harrachovský Facebook »


Pivovar Harrachov Pivovar Harrachov Pivovar Harrachov

[ dh ]
© 1999 - 2010 dh webdesign | www.d-h.cz |