Zpět      Tisk     Všechny články

Dětský karneval - Fotožurnál

1.4.2012 v 14:27

V sobotu 31. března uspořádalo Město Harrachov v centru města,
v clubu APACHE, dětský karneval plný soutěží, písniček a tance.

Jsem ráda, že po pauze, která vznikla složitější finanční situací města, se mi letos opět podařilo uskutečnit Dětský karneval a to  především díky zastupitelům  města Harrachova,  kteří se v roce 2011 vzdali svých odměn a  jejich část byla  využita právě na nákup dětské tomboly na karneval. Další finanční část věnovalo  Město Harrachov a sponzoři, konkrétně paní Sonja Střelcová, Kateřina Janková,  Renata Konvalinková a Jaroslava Vacková. Atraktivním dárkem byly „volňásky“ na bobovou dráhu a Fly park, které věnovala První bobová s.r.o.
Zázemím pro letošní karneval se stal klub APACHE v centru města, který nám zcela bezplatně  pro tuto akci poskytl pan Marek Lahoda a jeho společník pan Michaličko a nejen to, zajistil i skvělého DJ Mikiho, který děti provázel celé odpoledne diskotékovými hity a  zařídil i to, že  si s dětmi na parket přišli zatancovat  maskoti z lyžařské školy CLASSIC Harrachov.
Chvíli poté, co se zcela zaplnil  klub se parketem rozprostřela mlha a zahřměly hromy, blesky. To právě přišel pán Krkonoš – KRAKONOŠ a nejenže všechny děti přivítal, ale zároveň se se všemi vyfotografoval.  Hezkou zábavu dětem společně s panem Krakonošem přišla popřát i paní starostka, Eva Zbrojová, a tím byl Dětský karneval 2012 oficiálně zahájen. Děti si užily pět hodin zábavy – diskotéku střídaly soutěže, čekala na ně bohatá tombola, ve které každé dítě vyhrálo krásné dárky a pro zpestření byl pro ně po celou dobu karnevalu připraven kreativní koutek, kde s nimi profesionálky Andrea a Míša z firmy APLAUS Liberec vyráběly masky a velikonoční slepičky. 

Karneval Harrachov 2012 Karneval Harrachov 2012

Nechybělo ani tradiční vyhlášení nejlepších masek. Letos jich bylo opravdu moc! Všem těm, kteří je dětem pomáhali vyrábět patří velká poklona, protože mezi tolika opravdu nádhernými maskami vybrat ty nejhezčí byl pro komisi náročný úkol. I proto jsme nakonec nevolili jen tradiční první tři místa z různých věkových kategorií a skupinu, ale rozhodli jsme se ocenit i další místa. Škoda jen, že některé opravdu malé děti odešly  dříve, než  bylo samotné vyhlašování, protože  by patřily mezi oceněné… Fantastická skupina kanibalů byla složena  z dětí i rodičů a to je skvělé, mám radost, že se vyřádí děti i rodiče, možná bude stát za úvahu, jestli příští rok na Dětský karneval nenavázat Karnevalem pro dospělé? Co myslíte?

Neplánovaně děti na vlastní oči viděly i to, jak vypadá  policejní zásah, protože zdejší oddělení muselo být požádáno o pomoc, když  jeden z návštěvníků  karnevalu  poněkud nezvládl své chování. Je mi to líto, nikdy v minulosti se nic takového nestalo, ale za své chování nese každý svoji zodpovědnost, proto i sem  patří poděkování  harrachovskému oddělení Policie ČR za zajištění dotyčného, díky čemuž nebyl průběh karnevalu nijak  narušen a děti se tak  mohly vesele bavit až do konce.

Karneval Harrachov 2012 Karneval Harrachov 2012

A velké, nezbytné poděkování v závěru: nejen že by se karneval nemohl konat  bez sehnání finančních prostředků a  prostoru, kde se může konat,  našeho Krakonoše, DJ, ….ale nemohla bych ho uspořádat, kdyby přímo v den konání se nenašlo několik dobrovolníků, kteří  jsou  ochotni obětovat  volnou sobotu dětem, přijít a pomoci. Protože karneval, to není jen otevření dveří ve dvě hodiny,  už velmi brzy ráno se musí připravit světla, aby se osvítil prostor klubu, přinést stoly na tombolu, nanosit a připravit tombola, vyzdobit sál,….. tento dopolední maraton mi pomohli zvládnout: Vlaďka Polyáková a její syn Daniel, Lucie Slavíková, Jarmila Zamlarová, Petr Bališ, Patrick Zamlar, Martin Soukup, Lenka Stehlíková a Jana Draslarová. Většina z nich pak měla svůj důležitý úkol i v průběhu celého karnevalu.Všechny soutěže  pro děti připravila  Lucie Remerová, která měla pomocníky ze zdejší základní školy - Gábinku Pospíšilovou, Míšu Zavadelovou a Jörna Nestlera.
Světla zapůjčili Lucie a Standa Slavíkovi a harrachovští hasiči, karneval fotil Daniel Hloušek a Petr Bališ.
Prosím rodiče, kteří fotili a točili, pošlete mi své záznamy, budu ráda za rozšíření kroniky karnevalu letošního i z let minulých. Děkuji (samozřejmě poskytnu prázdné CD či DVD).
Na karnevalu se uvidíme až za rok, ale v květnu  můžete přihlásit sebe nebo své větší děti  do Kreativních kurzů a  2.6. se sejdeme na DĚTSKÉM DNU! Všechny podrobnosti  budou zveřejněny v HZ a na webu města.
Přeji  vám a vašim dětem hodně společné radosti,
Radka Bališová Zamlarová

FOTOŽURNÁL sobota 31.3.2012

Karneval Harrachov 2012 Karneval Harrachov 2012
Karneval Harrachov 2012 Karneval Harrachov 2012
Karneval Harrachov 2012 Karneval Harrachov 2012
Karneval Harrachov 2012 Karneval Harrachov 2012
Karneval Harrachov 2012 Karneval Harrachov 2012
Karneval Harrachov 2012 Karneval Harrachov 2012
Karneval Harrachov 2012 Karneval Harrachov 2012
Karneval Harrachov 2012 Karneval Harrachov 2012
Karneval Harrachov 2012 Karneval Harrachov 2012

 

[ dh ]

Další fotografie naleznete ve FOTOGALERII

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS