Zpět      Tisk     Všechny články

Hodina země 2012

26.3.2012 v 15:24

Mezi města které se v sobotu 31. března připojí k celosvětové klimatické akci s názvem Hodina Země a zahalí se do tmy, patří i Harrachov.

Hodina země 2012

Harrachov se dne 31.03.2012 v čase od 20:30 do 21:30 hodin připojí k mezinárodní kampani Hodina Země. Jedná se o symbolické hodinové zhasnutí světel, ať již veřejného osvětlení, nasvícení budov v majetku města nebo místních památek. Tento jednoduchý, ale přitom viditelný čin – zhasnutí světla – je signálem, že naše město věnuje pozornost ochraně životního prostředí, zejména klimatu a funguje zároveň jako apel na veřejné představitele – je třeba, aby stát dělal více než doposud.

Pokud se budou chtít k této akci připojit i jednotliví obyvatelé města, postačí, jestliže nebudou ve svých domovech v uvedenou dobu používat osvětlení nebo alespoň vypnou ta světla, která nejsou nezbytně nutná.

Hodiny Země 2011 se zúčastnilo 5251 měst a obcí ve 135 zemích světa. Světla zhasla např. na náměstí Times Square v New Yorku, socha Krista v Riu de Janeiru nebo Eiffelova věž v Paříži. Celosvětově akci pořádá WWF, největší mezinárodní organizace pro ochranu přírody.Koordinaci v České republice zajišťuje Ekologický institut Veronica.

ik www.hodinazeme.cz

ik Stránka o světelném znečištění

[ dh ]

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS