Zpět      Tisk     Všechny články

Karnevalové vítání jara v Harrachově

12.3.2012 v 10:12

Po šestašedesáté se koná v sobotu 17. března tradiční Setkání s Krakonošem. Kromě vousatého vládce hor zde budete moci také potkat hraběte Harracha s hraběnkou, Anče a Kubu, čerty, spoustu masek i tradiční Krakonošovu policii.

Karnevalové vítání jara je skvělá akce pro všechny rodiny s dětmi. Těšit se mohou na exhibici lyžníků, čertovu kovářskou dílnu, hod sekyrou či na ukázky tradičních krkonošských řemesel.
Ale harrachovská jarní veselice není jen o Krakonošovi.
Ke Krakonošovi neodmyslitelně patří také typický harrachovský čert. Ten vypadá opravdu jako by právě přišel z pekla. Nemá totiž vůbec žádný kostým, který by prozrazoval člověka uvnitř, a přesto je celý černý. Harrachovský čert Jaroslav Šťástka má totiž celé tělo namazané speciální směsí vepřového sádla a sazí. „Od podzimu se snažím otužovat, abych to zvládl. Oblečení sádlo přece jenom nenahradí. Letos jdu za čerta již po šestnácté a stále mě to baví. Jediným problémem je pak sádlo a saze zase umýt. To jde opravdu špatně,“ popisuje Šťástka.
Průvod nejroztodivnějších masek totiž prožívají místní dospělí stejně jako děti a každoročně řeší přípravu kostýmů už řadu týdnů dopředu. „Předháníme se, kdo bude mít lepší a originálnější masku. Každý rok se trápíme s nápadem a s blížícím se Krakonošem stoupá samozřejmě i nervozita. V minulosti jsme byli za brouky a lyžníky, ale taky třeba za Teletubbies,“ popisuje Stanislav Slavík, který se průvodu masek účastní už odmala. „Chodí nás tři generace – můj otec a strýc, my s bratrem a samozřejmě i naše děti,“ dodává Slavík.

Škoda

ŠKODA Park Harrachov

Uskuteční se i každoroční soutěž o nejhezčí či nejoriginálnější masku

 

Od 10:30 – křižovatka u hotelu Karolína

Na křižovatku se pán hor se svoji družinou vydá průvodem z nádvoří sklárny v 11 hodin. Následovat bude tradiční průvod městem s mažoretkami, Krkonošskou dechovkou, lyžníky a rejem masek. Zábavné atrakce budou k dispozici na stadionu za pensionem Tesla.

 

PROGRAM

 • Exhibice lyžníků s hymnou
 • Čerti s kovářskou dílnou, pletení velikonočních pomlázek,
 • dílna s výrobou hudebních nástrojů, perníkáři..
 • Mažoretky – Jablonecká jablíčka
 • Módní přehlídka paní a dívek z Jilemnice
 • Jana Štěrbová - zpěv písní z muzikálů a pohádek
 • Vystoupení kynologického klubu - Dogdancing
 • Vystoupení dětí z Dětských domovů ze Semil a Jablonce nad Nisou
 • Čertovský tanec Harrachovských orchidejí
 • Soutěž o nejlepší masku a další soutěže
 • Krakonošova bohatá tombola atd..

VSTUPNÉ ZDARMA

  Krakonoš 2012

 Sleva na bobovou dráhu Harrachov
Každé dítě nebo omladina do 18 let obdrží v den konání vítání Krakonoše, tedy 17.03.2012, v ceně jedné dětské jízdenky, jízdenky dvě. V této slevě jsou ale slevy dvě, protože my máme dětské jízdné pouze do 140 cm výšky. Takže nejenom, že děti dostanou dvě jízdenky, ale tuto možnost budou moci využít všichni až do 18 let věku. 

[ dh ]

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS