Zpět      Tisk     Všechny články

František na Slavnostech piva zabodoval

14.2.2012 v 09:52

Harrachovský světlý ležák František z minipivovaru Novosad se již podruhé stal absolutním vítězem tradičních táborských Slavností piva. I v tomto roce se tak může chlubit oceněním Zlatá pivní pečeť.

František

„Pivo neděláme pro byznys, ale pro radost. Takovéto  ocenění vždy samozřejmě potěší,“ řekl k úspěchu majitel pivovaru František Novosad, po kterém je ležák pojmenovaný.


Tajemství chuti – voda z pramene hraběte Harracha
O vítězi 22. ročníku slavnosti piva, který se konal tuto sobotu v Táboře, rozhodlo několik desítek degustátorů, kteří celé sobotní dopoledne porovnávali všechna piva. „Degustátoři ochutnali při slavnostech během tří dnů na pět stovek vzorků,“ uvedl organizátor slavností Alois Srb. V čem je harrachovské pivo výjimečné? „Jde nám o čistotu a preciznost. Žádné laboratoře nemáme, pouze dva běžné hustoměry. Hlavní kriterium je tedy chuť,“ objasňuje tajemství Novosad a dál prozrazuje: „Na ní se významně podílí i úplně čistá horská voda bez jakýchkoliv úprav ze zdejšího pramene. Za 200 let své existence, od dob hraběte Harracha, byl už značně zanesený. Před sedmi lety jsme ho proto důkladně vyčistili a nyní můžeme čerpat kvalitní vodu pro naše pivo.“ Sklárna letos oslaví své 300. výročí. K této příležitosti se chystá speciální edice 30 různých druhů pivních sklenic.
Ležák František uspěl v konkurenci více jak 100 pivovarů s nabídkou světlých, tmavých, polotmavých, ochucených či kvasnicových piv. Kromě tuzemských zástupců do Tábora dorazili také výrobci z dalších zemí, jako jsou Rusko, Slovensko, Bělorusko, Belgie, Nizozemsko, Rakousko, Slovinsko nebo Kazachstán. Každý den do prostorů hotelu Palcát, v němž se slavnosti uskutečnily, přišlo zhruba 1300 lidí.

PIVOVAR – RESTAURANT NOVOSAD v Harrachově je součástí nejstarší soukromé sklárny Novosad & Syn v Čechách (založeno před rokem 1712).Typicky pivovarská restaurace se stylovou atmosférou je atraktivní především pro vlastní výrobu piva (vaření přímo před zraky hostů). Navíc restaurace volně navazuje na sklářskou huť a tím umožňuje svým návštěvníkům mimořádně zajímavé spojení s výrobou místního skla. www.pivovarharrachov.cz

[ dh ] Zdroj ČTK

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS