Zpět      Tisk     Všechny články

Tanvald ožije tradičními slavnostmi

10.9.2010 v 00:41

Jizerskohorské městečko Tanvald ožije tradičními Tanvaldskými slavnostmi. O zábavu a veselí návštěvníků se postarají pouťové atrakce, kapely i představení pro děti. Po krásách Jizerských hor návštěvníky proveze i parní mašinka.

Tanvald

TANVALDSKÉ SLAVNOSTI 2010
Datum konání: 10.9.2010 - 12.9.2010

Návštěvníci Tanvaldských slavností se mohou těšit na:
Tradiční řemeslné stánky s produkty a lahůdkami místních výrobců. Ulicemi zazní jarmareční staropražské písně, country i nejznámější hity slavné hudební skupiny Beatles v podání kapely The Beatles revival z Kladna, která se představí na venkovním pódiu. Zajímavosti Tanvaldu i okolí budou obdivovat cestující historických autobusů (jako např. Škoda 706 RTO). Proveze je přes Český Šumburk, na Výšinu i do Velkých Hamrů.
Přes Tanvald v sobotu projede také spanilá jízda auto a motoveteránů. Nablýskané pradědečky dnešních automobilů a motocyklů si lidé budou moci prohlédnout v sobotu u nádraží Českých drah, a to od 10 hod.

Parním vlakem na Tanvaldské slavnosti

V sobotu a v neděli dopoledne vyrazí zvláštní vlak z Liberce do Tanvaldu, odpoledne se vydá do Smržovky a dvakrát do Velkých Hamrů, aby se večer vrátil do Liberce. V čele zvláštního vlaku bude parní lokomotiva 423.0145 z roku 1937, soupravu budou tvořit historické vozy Ci a Ca.

O zábavu nebudou ochuzeni ani nejmenší.
Kromě atrakcí v ulicích se mohou těšit také na taškařice pouličního divadla Minotaurus nebo Divadla z Praku. Nevšední podívanou nabídne i Městské kino Jas Járy Cimrmana, kde před diváky doslova ožijí hlavní hrdinové promítaných filmů, díky nejmodernější 3D technologii.
Milovníci chmelových nápojů si na své přijdou už v pátek 10.září, kdy se na centrálním parkovišti otevře pivní stan. O hudební doprovod se jim postará místní kapela Tanvaldský výběr.

Program slavností a jízdní řád parního vlaku se po kliknutí zvětší

program program


Čekají na vás:
řemeslné stánky, pivní stan, jízda historických vozidel, pestrý filmový program v kině Jas Járy Cimrmana, pouťové atrakce v areálu hotelu Koruna, hasičská soutěž O pohár starosty Města Tanvaldu, pouliční divadlo, jarmareční a staropražské písně, country, dechovka i beat 60-tých let, představení na chůdách, kulturní program na venkovní scéně.

[ dh ] www.tanvald.cz

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS