Zpět      Tisk     Všechny články

S carvingem na Čerťák

10.12.2008 v 09:21

Pár vhodných carvingových míst kde se můžete pouštět do kreslení vlnovek ze všech stran najdete i v Harrachově na Čertově hoře.

Carving nebo také Carvingové lyžování je druh sjezdového lyžování. více wikipedia

Úctyhodné rozměry červené sjezdovky na Čertově hoře v Harrachově s i můžete v klidu prohlédnout už cestou do 1 020 metrů nadmořské výšky. Vyveze vás pohodlná sedačka s pojezdovým kobercem. Přibližně za deset minut se dostanete k rozcestníku na vrcholu hory.

Harrachov   Harrachov skier

Tady si můžete vybrat. K mání jsou dvě červené sjezdovky, jednička a dvojka, jedna černá - úzká a nepravidelně upravovaná, a modrá turistická. Jedna z červených, černá a modrá se znovu spojují na druhé straně hory, Rýžovišti.

Nás teď ale zajímá druhá strana. Červená "dvojka" začíná plochou částí, podélně rozdělenou plotem na dvě poloviny. Cestou po hřebínku můžete alespoň oprášit techniku jízdy. Po asi dvou stech metrech dojedete k pravotočivé zatáčce s mohutným terénním zlomem. Hodně lyžařů se tu zastavuje. Vybírají si "svou" trasu a čekají na volné místo.

Než se dostanete do míst, kde se sjezdovka znovu trochu zužuje a svah je mírnější, máte dost času i místa na pořádně dlouhé a vyříznuté oblouky.

Celý úsek je přehledný a šíře svahu na české podmínky až ohromující, i tak se ale stává, že je kopec plný lyžařů. Pokud jste však pravověrní carveři, stejně si trochu přivstanete. Vyplatí se to. První jízdy po čerstvém manšestru jste pak na sjezdovce téměř sami.

TIP: Volná bývá sjezdovka také téměř celé sobotní dopoledne, kdy se střídají turnusy především zahraničních turistů.

 

S carvingem na Čerťák

Podobná sedačka obsluhuje i druhou stranu kopce - Rýžoviště. Asi nejzajímavější je tu červená „jednička“, která je ale o dost užší a členitější než její sestra.

Na celý areál vám stačí jedna permanentka. Za celý den lyžování za ni dospělý dá 590 korun, pro dítě stojí 475 korun.              

     Ceník - Lanovky Harrachov 2008/09


[ dh ] zdroj: skiareal.com, mf dnes

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS