Zpět      Tisk     Všechny články

Dovolená na horách

13.11.2008 v 15:00

Naplánujte si již nyní dovolenou v nejznámějším centru zimních sportů + tipy a odkazy

Harrachov pro zkušené lyžaře
Horské středisko Harrachov nabízí ideální podmínky pro náročnější lyžaře.
Skiregion.cz zastřešuje největší lyžařskou oblast v České republice, nacházející se na pomezí západních Krkonoš a Jizerských hor. Lyžařská střediska Harrachov, Rokytnice nad Jizerou, Paseky nad Jizerou, Rejdice a Příchovice společně nabízejí Zima Harrachov6 lanových drah, 36 vleků, 40,5 km sjezdovek a 200 km upravovaných běžeckých tratí.

Samozřejmostí jsou kvalitní ski servisy, půjčovny lyžařského vybavení či lyžařské školy.

Lyžařské středisko Harrachov s řadou sjezdových a běžeckých tratí znají také dobře fanoušci skoků na lyžích. Na zdejších skokanských můstcích padlo několik světových rekordů a na závodech světového poháru se tu pravidelně potkává skokanská špička.

Harrachov pro běžkaře
Krkonoše jsou protkány sítí upravovaných běžeckých lyžařských stop. Projekt krkonošského svazku měst a obcí svým rozsahem ojedinělý nejen u nás, ale i v zahraničí. Všechny trasy jsou dokonale značeny a pravidelně udržovány. V Krkonoších je v sezoně k dispozici přes 550 km dobře vyznačených běžeckých cest, mnoho z nich navazuje na devadesátikilometrovou Krkonošskou lyžařskou magistrálu. Jizerskými horami prochází cca 115 km upravovaných běžeckých tratí Jizerské magistrály.

Harrachov pro relaxaci
Jen si představte víkend nebo týden v lázních nebo wellness hotelu v Harrachově. Budou si Vás považovat a hýčkat, připraví Vám procedury, masáže a příjemné zážitky podle Vašeho přání. Můžete si zalyžovat, vyzkoušet turistické trasy, nebo prostě nechat plynout čas u kávy nebo čaje v některé z kaváren.

Zima 2008

Doporučené hotely s nabídkou wellness:
• Wellnes Hotel Svornost
• OREA Vital Hotel Sklář
• Wellness Hotel Harrachovka
• Hotel FIT FUN

Harrachov pro rodiny s dětmi
Nedotčená příroda, menší lyžařská střediska, lehké až středně obtížné sjezdovky, rodinné balíčky - to jsou ideální podmínky pro rodinnou dovolenou v Harrachově. Specialistou na děti v Harrachově je lyžařská škola B+B v Harrachově, která má vlastní "areálek" v lokalitě Zákoutí (u koupaliště) se třemi vleky. DVA DĚTSKÉ VLEKY "SNOW BEACH - BABY LIFT" vhodné pro děti a začátečníky jsou na Rýžovišti a provozuje je Lyžařská škola Classic. Další cvičná louka pro děti je v samém centru města – na kopečku zvaném Milerák (za Rotundou).

Harrachov pro snowboardisty
Svůj prostor na českých horách mají i snowboardisté. V Snowboardovém park vedle skokanských můstků a snowparku Jiskra Harrachov mohou změřit své síly zkušení borci, ale i začátečníci.

 

Harrachov pro netradiční zážitky
S historií Harrachova je úzce spjata výroba skla a ve zdejší sklárně s muzeem skla můžete nově vyzkoušet také pivní lázně.

Lyže

ODKAZY

www.jiskraski.wordpress.com
www.skiareal.com
www.skiregion.cz
www.classicskischool.cz
www.harrachov.cz/zakouti
www.pivovarharrachov.cz
www.sklarnaharrachov.cz

Skipas

 

další články na téma zimní výbava:

Ubytování
NEJVĚTŠÍ VÝBĚR UBYTOVACÍCH ZAŘÍZENÍ v Harrachově a blízkém okolí
V současnosti databáze obsahuje 206 objektů v 12 kategoriích

Lyžaři a turisté
Kromě lyžování v Harrachově využívají tamní hosté i jiné aktivity
- přehled toho nejzajímavějšího


[ dh ]

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS