Zpět      Tisk     Všechny články

HORAL - dveře zamčené

19.5.2008 v 10:18

Kdo jezdil do Harrachova hluboko v dobách předrevolučních, jistě využíval i služeb tehdy zřejmě největšího nákupního střediska celých Krkonoš – obchoďáčku Horal, doplněného oblíbenou cukrárnou.

Časy se však mění a po změnách majitelů i způsobu využití má budova již nejméně čtyři roky vstupní dveře zamčené. Jediné, co funguje, je pizzerie v nižší jižní části. Velký dům stojící uprostřed Harrachova naproti městskému úřadu vlastní pražská firma Le Cygne Sportif Groupe,a.s.

Horal Harrachov

Roku 1968 byl Horal otevřen...
Horal 1968

...bez později dostavěné střechy
Horal 1968

V polovině roku 2004 jí bylo vydáno dosud platné stavební povolení na přestavbu a přístavbu s částí hotelovou, prodejní (včetně prodejny potravin, restaurace a podzemního parkoviště), obchodní (malé obchůdky, veřejné WC) a 37 byty. I když byla přestavba zahájena dle záznamu stavebního dohledu již v červenci 2006 do dnešních dnů se kromě několika nepovedených dražeb nic neděje.

V dubnu proběhla zatím poslední dražba na tento objekt, a i když bylo nejnižší podání méně než původních 60 miliónů, tak se ho opět nepodařilo prodat. Nyní můžeme jen doufat, že současný neutěšený stav, který Harrachovu dobrou reklamu nedělá, nepotrvá příliš dlouho. Detail dražby

 

Budoucnost?? byty, hotel, bazén, sauna, supermarket, obchody, restaurace...
Horal Harrachov
Obchodní dům v době své největší slávy.... a současnost
Horal Harrachov


[ dh ]
Zdroje: časopis Krkonoše a Jizerské hory, St. Slavík, PUVRH

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS