Zpět      Tisk     Všechny články

Zlatá Pivní pečeť pro Františka

12.2.2008 v 08:58

Harrachovský František získal zlatou Pivní pečeť 2008

Na přelomu měsíce ledna a února se někdejší husitské metropoli uskutečnily Táborské pivní slavnosti, jejichž součástí byl i 18. ročník české Pivní pečeti. Což je soutěž, která v oboru pivovarnictví patří mezi ty nejrespektovanější v naší zemi.

V této soutěži měl i svá dvě želízka v ohni harrachovský minipivovar Františka Novosada, a to v kategoriích světlé pivo a tmavé dvanácti stupňové pivo z minipivovaru. Zástupce našeho minipivovaru vrchní sládek Libor Soukup k účasti v soutěži dodává tato slova:

„Klání to bylo opravdu náročné, přítomní odborní degustátoři nachystané vzorky hodnotili nejprve ve dvou soutěžních kolech, poté postoupivší vzorky posuzovali v semifinále nakonec ve finále. Zatímco naše černé pivo Čerťák skončilo svoji pouť v semifinále, kvasnicový světlý František se probojoval do finále, v němž se stal vítězem ve své kategorii. Je to pro nás velký úspěch, neboť jeho konkurenty bylo dalších třicet jedna vzorků. Tato soutěž také ukázala na vrůstající úroveň kvality piva z minipivovarů, o to více se tohoto vítězství cením.“

Od den později se uskutečnilo klání mezi všemi vítěznými vzorky v soutěži (tedy jakási liga mistrů) a i zde se harrachovský František neztratil a bodoval na vynikajícím pátém místě.

Výzvou pro zástupce našeho minipivovaru bude jistě účast na příštím ročníku zmíněné soutěže v příštím roce…. 

Pivní pečeť v rukou Františka Novosada


1. místa v České pivní pečeti 2008:
světlé výčepní – Classic 10% – Pivovar Litovel
tmavé výčepní – Dačický tm. výč. – Drinks Union – Kutná Hora
světlý ležák – Hostan Hradní 11% – Starobrno, pivovar Hostan, Znojmo
tmavý ležák – Rebel Černý – Havlíčkův Brod
světlý ležák prémium – Březňák 12% - Drinks Union – Velké Březno
tmavé speciální – Herold Bohemia Black Lager 13% – Herold Březnice
světlé speciální – Speciál 14% – DUP Pelhřimov
nealko – Svijanský vozka – Pivovar Svijany
dia – Louny Diamant – Drinks Union, Louny
světlé z minipivovaru – František – světlý ležák 12% – Sklárna a minipivovar Novosad a syn, Harrachov
tmavé z minipivovaru – Svatý Norbert – Strahov
kvasnicové – Strakonický dudák – Měšťanský pivovar Strakonice.

 

Harrachovské kvasnicové pivo vyniká svou jedinečnou chutí a vysokou kvalitou. K jeho výrobě se používají tradiční přírodní suroviny, především slad a chmel. Mimořádně příznivého a zdraví blahodárného účinku je dosaženo i díky využití vlastní vody z více než 100 let staré horské studny. V nabídce jsou 2 druhy světlého piva (ležák František 12%, Huťská 8%) a černé pivo Čerťák 12%. Pivo je podáváno ve stylových sklenicích z vlastní sklářské výroby.


 

[ dh ] M.Soukup

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS