Zpět      Tisk     Všechny články

Kolaps na E 65

23.1.2005 v 09:48

Doprava v sobotu totálně zkolabovala na mezinárodní silnici E 65 mezi Jabloncem nad Nisou a Harrachovem. Kolona aut, která se občas dala do pohybu se táhla přibližně patnáct kilometrů od Jablonce po Kořenov. Cesta z Jablonce do Kořenova se tak namísto slabé půlhodiny počítala na dlouhé hodiny.

Kolaps způsobily kamióny uvízlé v kořenovském kopci, kde vozovku pokrývala slabá vrstva rozbředlého sněhu. "Stojím tady pomalu dvě hodiny. Nelze říci nic jiného než hrůza. Nevím proč se tomu nedá nějak předejít, když se to vzhledem ke střídání turnusů na horách a německým prázdninám dalo čekat," láteřil jeden z řidičů.
Policie se sice na některých místech snažila dopravu regulovat, ovšem přílišný efekt to nepřineslo.

"Kolem 16:00 byl zablokovaný kopec pod Kořenovem znovu průjezdný," informoval dispečer správy silnic Libereckého kraje Pavel Stöckel.

Podobná situace nastala v poledne na E 65 také v opačném směru od Kořenova k Jablonci.
Kopec v Kořenově sjížděl opatrný německý řidič doslova krokem, ačkoliv povrch vozovky bez problémů dovoloval padesátikilometrovou rychlost. Ostatní Němci kolegu disciplinovaně následovali, načež se vytvořila kolona, která se roztrhla teprve v šest kilometrů vzdáleném Tanvaldu.

Počasí na neděli a pondělí:
Proměnlivá oblačnost, místy sněhové přeháňky. Nejvyšší denní teploty
-3 až +1 st., v 1000 m na horách kolem -5 st.C. Čerstvý severozápadní
vítr 4 až 8 m/s.

Upozornění:
Místy se budou tvořit sněhové jazyky, na horách i závěje.

Silničáři doporučují do hor nasadit sněhové řetězy!!!!

 

Zdroj: CTK
DH

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS