Zpět      Tisk     Všechny články

EPO TrailManiacs

15.6.2016 v 08:58

V sobotu 11. června proběhla premiéra mistrovství České republiky v horském maratonu EPO TrailManiacs s centrem v Harrachově.

Téměř stovka závodníků absolvovala 51 km dlouhou trať s neúprosným převýšením 2300 metrů. Vítězem a mistrem České republiky v horském maratonu se stal Michal Kovář s časem 5 hodin 6 minut a 11 vteřin.
Po startu v Jakuszycích vedla trať po polské straně Krkonoš, cestou plnou velkých kamenů a nerovností. Však právě zde přišel nejeden běžec k drobnému šrámu či odřenině při pádu. Do Čech vbíhali závodníci u Petrovy boudy, přes Čihadladolů, do Špindlerova Mlýna, sjezdovkou Medvědín vzhůru, následně sklesali na Mísečky, kolem Dvoraček, Krakonošovy snídaně a Ručiček seběhli do centra závodu v Harrachově. Časový limit byl 10 hodin, poslední účastníci závodu EPO TrailManiacs doběhli do cílelehce po limitu.
Zpestřením byly vloženéINOV8 vrchařská prémie a SWIX rychlostní prémie. Ve hře byly prizemoneya věcné ceny pro vítěze. Za nejrychlejší výběh sjezdovky Medvědín byla odměna určitě zasloužená. Během závodu se běžci mohli těšit na čtyři občerstvovací stanice s iontovými nápoji, solí, ovocem a dalšími pochutinami. V cíli horského maratonu rozebírali běžci zážitky z trati, nešetřili chválou na kvalitní značení i zvolenou trasu - v těchto místech se mnoho závodů nekoná.Aby se EPO TrailManiacs mohl v srdci Krkonoš běžet, museli organizátoři dbát zvýšené pozornosti nejen při citlivém značení, ale i při důkladném uklízení trati.
Nejmladší návštěvníci se zúčastnili dětského závodu na 100 metrů až 1 kilometr dle věkových kategorií. Mladí běžci si nezadali se svými dospělými vzory a jednotlivá klání byla mnohdy napínavá do poslední chvíle.

Výsledky:

Muži
1. Michal Kovář
2. Tomáš Hudec
3. Vojtěch Krajíček

Ženy
1. Eliška Vondráčková
2. Claudie Nebranská
3. Klára Zelenková

Další informace
Fotogalerie
FacebookTrail Maniacs Trail Maniacs Trail Maniacs

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS