Zpět      Tisk     Všechny články

Z Chomutova až pod skokanské můstky

19.5.2016 v 10:16

cyklo maraton Harrachov

Harrachov bude během prvního červnového víkendu cílem pro nekompromisně dlouhý cyklistický maraton, který startuje až v Chomutově.

Název cyklomaratonu zní neškodně a mírumilovně - Cesta míru a přátelství. Ve skutečnosti jde o ultramaraton na horských kolech, při kterém jezdci urazí nejméně 250 kilometrů přes tři státy, nastoupají 5500 metrů, přejedou šest pohoří a sáhnou si na dno svých sil. Ovšem když ho zvládnou, bude to něco znamenat. Nekompromisně dlouhý cyklistický maraton odstartuje 4. června v Chomutově a skončí v Harrachově. Start je v 8:00 hodin v chomutovském skateparku na Kamenném Vrchu.

Jezdci budou muset na horských silničkách projet osmi kontrolními body, kde je bude čekat občerstvení, zdravotník a kde si budou moci odpočinout. Čeká je zdolání nejkritičtějšího bodu maratonu - stoupák na Jedlák, ale také krásná příroda Čech, Německa i Polska. Cíl je u lanovky pod Čerťákem v Harrachově. Podle zkušeností z loňského nultého ročníku se předpokládá, že i ti poslední dojedou do cíle nejpozději v neděli večer. Ti nejlepší se ale můžou pokusit trhnout loňský nejlepší čas 12 hodin a 21 minut, ve kterém trasu urazil Vojtěch Marvan z Klášterce nad Ohří. Další mohou k co nejlepšímu výkonu motivovat výkony mistra světa ve skicrossu Tomáše Krause, který se letos zúčastní závodu.

„Je to jediný závod tohoto druhu. Unikátní je délkou závodu, převýšením i tím, že je zaměřený čistě jen na horská kola," přiblížil ředitel závodu Dalibor Boehm ze společnosti Adrenaline Race.
Přihlašte se do závodu zde.

Další informace
Facebook závodu
Zdroj: http://chomutovsky.denik.cz

[ dh ]


Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS