Zpět      Tisk     Všechny články

Další ocenění pro minipivovar Novosad

6.3.2013 v 11:07

Harrachovské pivo z rodinného pivovaru Novosad získalo další zlatou pečeť. Na třiadvacátém ročníku Reprezentačních slavností piva zabodovalo Huťské výčepní v kategorii Světlé výčepní z minipivovaru

Pivovar Harrachov - ocenění

Přihlásili jsme naši výčepní „osmičku“ a získala nejvíce bodů ve své soutěžní kategorii výčepních desítek. Nízkostupňové pivo vaříme hlavně pro skláře, kteří při práci v huti musí doplňovat tekutiny. Prodáváme ho i v lahvích pod názvem Huťské výčepní pivo, na odbyt jde hlavně v parných letních dnech,“ řekl majitel Sklárny a pivovaru František Novosad.
Harrachovské pivo patří k oblíbeným značkám. Na předchozích ročnících Pivních slavností získal harrachovský světlý ležák František už několikrát hlavní cenu. 

 

František na Slavnostech piva zabodoval


František všechny převálcoval


Zlatá Pivní pečeť pro Františka

 

Třiadvacátý ročník Slavností piva v Táboře, který se konal zhruba před měsícem (5. - 8.2. 2013) se do historie zapíše jako rekordní co do počtu pivovarů, tak vzorků přihlášených do soutěže o Zlatou pivní pečeť. Degustátoři od nás i ze zahraničí ochutnali 624 vzorků piva od 128 pivovarů.

Kromě českých piv porota hodnotila vzorky z Japonska, Norska, Arménie,Slovenska, Ruska, Německa, Belgie, Polska, Běloruska, Kazachstánu, Rakouska nebo Nizozemí.

Huťské výčepní
světlé výčepní
alk.: 3,8 %


Harrachovské kvasnicové pivo vyniká svou jedinečnou chutí a vysokou kvalitou. K jeho výrobě se používají tradiční přírodní suroviny, především slad a chmel. Mimořádně příznivého a zdraví blahodárného účinku je dosaženo i díky využití vlastní vody z více než 100 let staré horské studny. V nabídce jsou 2 druhy světlého piva - ležák František 12%, Huťská 8% a černé pivo Čerťák 12%.

Ochutnávku harrachovského piva lze nejlépe spojit s exkurzí do místní sklárny. Restaurace a pivovar se nachází v jejím areálu. Návštěva pivovaru a restaurace je součástí prohlídkové trasy - výroby ručního skla ve sklárně.


Kontaktní údaje

Pivovar Harrachov

Harrachov 95

512 46 Harrachov

Tel: +420 481 528 100

www.pivovarharrachov.cz

 

[ dh ] zdroje: ČTK, tvrtm.cz

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS