Pivní stezkaZobrazit trasu Pivní stezka na větší mapě
line
Délka trasy: 45,2 km
vyska
Výškové převýšení: 865 m
  Výškový profil »

Popis trasy:
Harrachov, Nový Svět. Začátek trasy je opět v Harrachově na Novém Světě u hotelu Motejlek. Z hlavní silnice jedeme  vlevo po vedlejší silnici a pod obchodem na sídlišti vpravo. Dále přes celé Anenské údolí kolem sedačkové lanovky na Čertovu horu na silnici procházející Harrachovem. Zde vpravo a na začátku autobusového nádraží opět vpravo po mostě přes řeku Mumlavu. Odtud  po zelené turistické značce na  Rýžoviště. Z Rýžoviště dále přímo po pěkné tzv. Krakonošově cestě nejprve k restauraci Zátiší u lesa a odtud pak mírným, ale dlouhým stoupáním až na rozcestí na Ručičkách. I tento úsek vede po zelené turistické značce. Na rozcestí vlevo nejprve mírným, ale dlouhým stoupáním až na Dvoračky. 
Dvoračky, chata. Za chatou pak vpravo po červené prudkým sjezdem na rozcestí v Sedle pod Dvoračkami. Zde vlevo po zelené nebo přímo dále po lepší cestě - po příjezdu na silnici však vlevo.
Rezek, osada, rozcestí. Po občerstvení vpravo po silnici, stále po zelené, až ke konci lesa. Zde vlevo a vzápětí vpravo opět po zelené. Za Hejlovem v mírném sjezdu z asfaltové silnice vpravo až na rozcestí níže v Bratrouchově. Na rozcestí dále -100 m pod velkým pensionem Omega který leží vpravo u cesty - ze zelené vlevo a sjezdem pak po silnici až na hlavní silnici u řeky Jizery. Zde vlevo a za Hradskem - leží vpravo za řekou - v dlouhé levotočivé zatáčce vpravo přes starý most - je vidět ze silnice. Po úzké silnici stoupáme výše, ale vzápětí odbočujeme vpravo po žluté. Po lesní zpevněné cestě pak až ke zřícenině hradu Nístějka - leží těsně u cesty.
Nístějka, zřícenina hradu. Po prohlídce zříceniny pokračujeme dále po žluté. Kamenitá cesta není v dobrém stavu a kola  asi z části povedeme. Prudké stoupání však vzápětí vystřídá lepší cesta a výše můžeme odbočit vpravo k Dykově skále - je značeno. Cestou pak, již mírným stoupáním, pokračujeme až do Vysokého nad Jizerou.
Vysoké nad Jizerou, město. Přijíždíme po silnici kolem kostela k muzeu a odbočujeme vpravo na náměstí. Přes náměstí přímo a později sjezdem, kolem lyžařského areálu v Šachtách, bez odbočení až na křižovatku ve Sklenařicích k restauraci Mexiko. Dále po silnici přímo mírným stoupáním až na první křižovatku výše asi po 1,5 km. Zde vpravo a sjezdem na další křižovatku. Zde vlevo až ke kostelu a  muzeu v Pasekách.
Paseky n. Jizerou, osada. Před kostelem vpravo a prudkým sjezdem na cestu která ji kříží asi o 500 m níže. Zde vlevo  po modré, je to tak zvaná Planýrka, a skoro po vrstevnici  až na rozcestí na Mýtě. Známou cestou pak již na začátek naší delší okružní trasy.


Nahoru