Harrachov-Krkonoše
Anketa
Sport
Zpět

Zimní sportyv Harrachově

Harrachov je hlavně střediskem zimních sportů a rekreace. Na úbočí Čertovy hory bylo vybudováno několik lyžařských sjezdovek všech stupňů obtížnosti, několik skokanských můstků včetně mamutího můstku pro lety na lyžích a běžecké závodní tratě.

Lyžařské sjezdovky, které provozuje Sportovní areál Harrachov a.s. jsou vybaveny moderním systémem umělého zasněžování, který umožňuje kvalitní lyžování až 5 měsíců v roce. Pro příznivce běhu na lyžích je udržováno několik běžeckých tratí, které mají označení pro turistické využití a také velká běžecká magistrála. Harrachov, jako jedno z mála krkonošských zimních středisek, umožňuje také na všechny sjezdovky přístup snowboardistům, kteří mohou zároveň využívat všechny lanové dráhy a vleky.

Rýžoviště lanovka

Přímo v Harrachově působí několik lyžařských škol, které mají dlouholeté zkušenosti s výukou jak sjezdového tak běžeckého lyžování.

Pro návštěvníky Harrachova, kteří přijedou bez lyží, je k dispozici několik půjčoven lyžařského vybavení, které nabízejí dohromady více jak 6000 párů lyží a ve kterých mají lyžaři též možnost provedení kompletních servisních prací týkajících se lyžařského vybavení. V Harrachově se rovněž pořádají významné soutěže v zimních sportech. Mezi hlavní patří několik každoročních významných soutěží ve skocích na lyžích včetně těch, které jsou součástí světového poháru nebo dokonce mistrovství světa.

Sport AktionHlavní organizací, která zajišťuje připravenost a provoz většiny lyžařských terénů v Harrachově je Sportovní areál Harrachov a.s.. Tato společnost zároveň zajišťuje informovanost o aktuálních sněhových podmínkách v různých informačních médiích:
program Panorama na televizní stanici ČT 2 (denně od 7,30 do 8,00 hodin živý přenos),
přenos snímků z kamery na internet – systém Holidayinfo (www.holidayinfo.com),
informace na oficiálních internetových stránkách města Harrachova, dodávání informací do programu METEOPRESS – informace pro média. (Provoz online webkamer na stránkách Harrachova si zajišťuje město prostřednictvím správce stránek)