Harrachov-Krkonoše
Anketa
Výroční zpráva 2016/2017
PDF
Pravidla pro hodnocení žáků
PDF
Žádost o uvolnění žáka
PDF
zpravodaj
 
2017/2018
Pdf
2016/2017
Pdf
2015/2016
Pdf
2014/2015
Pdf
2013/2014
Word
2012/2013
Word
2011/2012
Word
2010/2011
Word
2009/2010
Word
2008/2009
Word
2007/2008
Word
2006/2007
Word
2005/2006
Word
2004/2005
Word
sekce

Historie
Zpět

Vážení rodiče budoucích prvňáčků,

třídní učitelkou v 1. třídě ve školním roce 2010/2011 budenová p. uč. -  Bedřiška Rydvalová. Školní rok 2010/2011 začíná ve středu 1. září v 8.00 hod. slavnostním zahájením před školou.

Pro Vaši informaci kromě učebnic a pracovních sešitů objednala škola z mimořádné účelové dotace na rozvojový program „Školní vybavení pro žáky 1. roč. základního vzdělávání“ ve výši 800,- Kč na jednoho žáka následující potřeby, které nebudete tedy dětem muset o prázdninách pořizovat.

Školní vybavení pro žáky 1. roč. základního vzdělávání - zobrazit

Dále zde opět připomínáme pomůcky, kterými je nutno děti do první třídy vybavit.
Tyto pomůcky musí rodiče zakoupit sami. SEZNAM ZDE

Věříme, že učiníte vše  pro to, aby bylo Vaše dítě do školy dobře připraveno a jeho nástup byl radostný. Pedagogický sbor a třídní učitelka se těší na dobrou a soustavnou spolupráci s Vámi.   


V Harrachově, 25.6.2010                                        Mgr. I. Portyková, ZŘŠ

Školní miniakademie – 16. 6. 2010
Miniakademie! Proč „mini“? Protože se letos na závěr školního roku veřejnosti nepředvedly všechny třídy…

CELÝ ČLÁNEK »

Oživlé Ratibořice
(krátká reportáž z historicko-literární exkurze 6. – 9. třídy do Babiččina údolí)

Ve čtvrtek 10. června jsme se vydali po stopách Boženy Němcové... CELÝ ČLÁNEK »

POZVÁNKA  NA  ŠKOLNÍ  MINIAKADEMII  2010

Na středu 16. června 2010 pro vás dramatický kroužek připravil Pohádku o Ježibabě, v programu také zatančí děti z 2. a 3. třídy a vystoupí i flétnistky hudebního kroužku.

Miniakademie začíná v 16.30 hodin ve velké tělocvičně.
Vstup volný. S sebou přezůvky.

Dětský den
Dne 7.6. připravila Komise pro mládež při MÚ Harrachov ve spolupráci se základní školou pro děti MŠ i ZŠ DĚTSKÝ DEN. K tradičním disciplinám přibyla i ukázka výcviku psů Městské policie Desná. Na závěr dne byla vyhlášena „Honba za pokladem“. Dětský den se i přes nepřízeň počasí vydařil.

Rádi bychom touto cestou poděkovali všem pořadatelům, kteří se o zdárný průběh dětského dne přičinili. Ještě jednou děkujeme.

Závěrečné muzicírování

V pondělí 31. května žáci a žákyně Základní umělecké školy v Tanvaldě veřejným vystoupením slavnostně zakončili letošní školní rok. V jejich podání jsme slyšeli skladby klasického klavírního repertoáru, zazněly i skladby pro flétnu a trumpetu. Dvě písně pak zahrály dívky z hudebního kroužku ZŠ Harrachov. Na závěr nám všichni společně zazpívali a zahráli píseň Waldemara Matušky.

Děkujeme účinkujícím za mimořádný hudební zážitek a panu učiteli Arturu Jeřábkovi za to, že do Harrachova každý týden jezdí a našim dětem se trpělivě věnuje.
Rem

muzicírování - foto

1.řada zleva: Bára Moravcová, Míša Šrámková, Barča Svobodová a Verča Soldátová (kytary)
2. řada zleva: Sabinka Nguyen (klavír), Marek Michálko (klavír), Ondra Biemann (klavír, drhlo), jako host Honza Pánek (trumpeta, claves), Verča Pánková (klavír, tamburína), Kačka Cilichová (flétna), Nikola Fliegerová (flétna), Kristýna Háčková (klavír, klávesy), Martina Haasová (klávesy), Eliška Vytrvalová (klavír, klávesy). Na fotce chybí Monika Nykodemová (flétna), která se „ulila“ ze zkoušky…

DEN ZÁCHRANNÉHO BEZPEČNOSTNÍHO SYSTÉMU

Ve čtvrtek 27. 5. 2010 jsme pro žáky naší školy ve spolupráci s Integrovanou střední školou v Harrachově uspořádali Den záchranného bezpečnostního systému.
Na tuto akci jsme pozvali Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje ze stanice Velké Hamry, Zdravotní záchrannou službu Libereckého kraje z Tanvaldu, Městskou policii z Desné a Besip Team z Liberce.
Celá akce se konala v areálu harrachovského učiliště. Program byl rozdělen do dvou částí. První část, práci kynologů při zadržování pachatele a součinnostní akci integrovaného záchranného systému, sledovali všichni žáci společně. Ve druhé části se třídy na stanovištích podrobněji seznamovaly s hasičskou technikou, vybavením sanitky, prací kynologů, dále si pak mohli procvičit pravidla silničního provozu a aby netrpěli hladem, měli možnost si opéci uzenku.
I přes velmi nepříznivou předpověď počasí se akce vydařila a ani drobný déšť nám nakonec nevadil.

Děkujeme vedení ISŠ Harrachov za vstřícnost a poskytnutí areálu školy, pracovníkům a žákům ISŠ za vytvořené zázemí, a p. Petru Dostalíkovi, p. Zdeňku Moravcovi a p. Luďkovi Riegerovi za poskytnutý finanční příspěvek.

Huč + Nech

Aletický 3 boj
V pátek 14.5.2010 se žáci 1. - 5. třídy zúčastnili v Desné okrskového kola v 3 boji. Soutěžilo se v disciplinách - hod míčkem, skok daleký a běh na 50 m. Z každé kategorie postupují první 4 závodníci do okresního kola, které se uskuteční 10.6. v Jablonci nad Nisou.
Naši borci se v nabyté konkurenci neztratili a ze ZŠ Harrachov postoupilo 12 závodníků

Výsledky jsou ke stažení zde.

Bubnování s Milošem Vacíkem
Miloš Vacík je mj.  vedoucím skupiny bicích nástrojů Tam-Tam Orchestra. Mohli jste se s nimi potkat při Setkání s Krakonošem 2009. My jsme Miloše požádali, aby přivezl bubny a mohli jsme si zahrát …
Sešli jsme se v neděli 18. dubna a strávili společných šest hodin. Během nich jsme zvládli základní údery na bubny a nacvičili tři krátké skladby. Nejvíce práce nám dala souhra. Nakonec nás Miloš pochválil, a až zase na podzim pojedeme na Smržovku na Slet bubeníků (kde hraje), máme se k němu přihlásit!

Panu Rýdlovi a zaměstnancům jeho hotelu děkujeme za výborný oběd!                      
Rem

Sběr papíru

Ve dnech 26. – 28. 5. 2010 proběhne sběr starého papíru u knihovny.

26. 5.               středa           7.00 – 8.30
27. 5.               čtvrtek         7.00 – 8.00          15.45 – 17.00
28. 5.               pátek            7.00 – 8.30

Děkujeme všem, kteří šetří naše lesy a zúčastní se sběrové akce

Školní závody ve sjezdu na lyžích

V pondělí 12. 4. 2010 uspořádala Základní škola Harrachov pro své žáky tradiční závod ve sjezdu na lyžích, který se koná každoročně na závěr lyžařské sezóny na sjezdovce na Čertově hoře. Závodníci se museli poprat nejen s náročnou tratí, ale i s nepříznivým počasím. Závod dokončili téměř všichni závodníci a dosahovali také velmi pěkných časů.
Za pomoc s organizací závodu, přípravu trati a občerstvení pro závodníky děkujeme především Sportovnímu areálu Harrachov a členům Horské služby Harrachov, kteří také zabezpečili pomoc s časomírou a první pomoc.

Vítězové jednotlivých kategirií:
Slalom:
1.třída - Tomáš Holík  
2. a 3. třída - Ondřej Michálek, Karolína Medalová  
4. a 5. třída - Roman Soldát, Adéla Čermáková
6. a 7. třída - Jan Vytrval, Veronika Soldátová
8. a 9. třída – Vít Háček, Anna Puskarčíková
Snowboard dívky: Dominika Riegrová

Vítězům blahopřejeme.

Další poděkování patří sponzorům tohoto závodu, díky jejich příspěvkům dostali žáci pěkné ceny a něco „na zub.“
Jsou to: SPORT DAVID  p. David Soldát,  paní Jana Švecová, pan Zdeněk Moravec ml., Sportovní komise při MÚ Harrachov,  penzion Krakonoš p. Beneš a p. Jan Čermák.
Všem ještě jednou děkujeme.

za ZŠ Harrachov  I.Port


Výsledková listina
Školní závod ve sjezdu na lyžích a snowboardu
12. 4. 2010
Základní škola Harrachov

VÝSLEDKY JSOU ZDE - PDF


Noc s Andersenem 2010
18 holek a 14 kluků z naší školy (letos 5. – 8. třída) a paní učitelky L. Remerová, D. Nechanická a V. Hučková se k této celostátní akci připojili už potřetí. Letos jsme společným setkáním oslavili 100. výročí narození Františka Hrubína a 200. výročí narození Karla Hynka Máchy.
Během našeho setkání jsme z Hrubínovy tvorby recitovali jarní básně, kreslili ilustrace k písni o Palečkovi, kterou jsme se také naučili, ale nejvíce jsme se věnovali dramatizaci pohádky O Nosáčovi. Každý zde měl svou roli. Už si lépe dokážeme představit práci herců a filmařů, a to jsme se texty neučili zpaměti! Ještě jednou chci dětem i kolegyním „vyseknout poklonu“ za výdrž, kterou měly jak při nácviku, tak při natáčení! Kdo tam byl, ví, o čem píšu…
Protože se nám předchozí „pohádkování“ nečekaně protáhlo, nestihli jsme vyrobit jarní pozdravy domů, ale doufám, že z připravených věcí si je děti dodělaly a někoho z blízkých jimi potěšily.

Průběžně fungovalo internetové propojení s ostatními "spacími" místy v jiných školách a knihovnách, kde Noc s Andersenem probíhala, ale nemile nás překvapily příspěvky (později spíš jen nesmyslné plkání…), proto jsme se chatu nezúčastnili.
Děvčata ze 7. a 8. třídy se letmo seznámila s Máchovou Poutí krkonošskou, romanticky laděným textem s pocity poutníka, který putoval na Sněžku, a s tajemnými postavami, které potkal.To už trochu navodilo tajemnou atmosféru půlnoční pohádky Panna a netvor, kterou jsme si převyprávěli a doplnili skoro hororovými ukázkami ze známého filmu Juraje Herze.
A kdy děti usnuly? To se zeptejte jich
(a nám učitelkám to raději nepřipomínejte, víme své…)
.

Fotografie najdete v galerii

Rem

OVOCE DO ŠKOL
Naše škola se zapojila do evropského projektu OVOCE DO ŠKOL s finanční podporou EU.
Žáci 1. - 5. třídy dostávají zcela zdarma dotované ovoce a ovocné šťávy. Dodávky pro nás zajišťuje Laktea, o.p.s.

Beseda s olympioniky

V úterý 23. 3. 2010 v 10.00 hodin proběhlo ve školní tělocvičně slavnostní vyhlášení výsledků závodu v běhu na lyžích, který se konal ve čtvrtek 18. 3. 2010. Toto vyhlášení bylo spojeno s besedou s olympioniky. Předat vítězům jednotlivých kategorií ceny, pobesedovat o svých zážitcích z olympiády ve Vencouveru a odpovědět na všetečné otázky dětí a učitelů přišli sdruženáři: asistent trenéra p. Vladimír Šmíd a závodníci Tomáš Slavík, Aleš Vodseďálek, Miroslav Dvořák a Pavel Churavý. Akce byla spojena s autogramiádou. Celou besedu moderoval moc hezky p. Dalibor Motejlek, za což mu patří náš dík.

Fotografie z besedy si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Ve čtvrtek 18. 3. 2010 uspořádala Základní škola Harrachov pro své žáky školní závod v běhu na lyžích volnou technikou.
Závod se konal v areálu u Ski centra. Počasí se nám vydařilo, slunečný den byl přímo "na objednávku". Závodu se zúčastnilo celkem 77 žáků a všichni dojeli zdárně bez úrazu do cíle.

Děkujeme touto cestou především p. Vaškovi Čuříkovi, který připravil tratě pro závodníky, p. Standovi Slavíkovi za pomoc s časomírou a TJ Jiskra za odvoz materiálu. Vyhlášení výsledků závodu proběhne v úterý 23. 3. 2010 v 10.00 hodin ve školní tělocvičně a bude spojeno s besedou s olympioniky (přijdou mezi nás sdruženáři) a s autogramiádou. Akci moderuje p. Dalibor Motejlek. Všichni jsou srdečně zváni.

Všem vítězům blahopřejeme!

Děkujeme také všem sponzorům závodu:

1. Komise pro mládež a sport při MÚ Harrachov
2. ELDO servis - Dostalíkovi
3. SPORT Čermák - p. David Čermák
4. manželé Pánkovi
5. p. Petra Lisičanová
6. p. Ladislav Horáček
7. manželé Puskarčíkovi
8. p. Zdeněk Moravec ml.
9. ADOS - p. Fiřtík

Výsledková listina - škol. závod v běhu na lyžích 18.3. 2010

Nové zájmové kroužky
Od března máme možnost otevřít nové zájmové kroužky

Dramatický
Nácvik krátkých divadelních scének a tanečků, pro žáky 3. – 6. třídy

Kdy: pondělí 18.00 – 19.30 hod
Kde:  malá tělocvična školy
Vedoucí:  pan Vratislav Jeschke, pomáhat mu budou dcera Monika a Míša Vetrová – žákyně 9. ročníku.

Šachový kroužek
Šachy pro začátečníky i mírně pokročilé.

Kdy: ve středu od 14.30 – 15.30 hod
Kde: ve škole
Vedoucí: pan Jindřich Nestler

 

Zájemci se zapíší na nástěnku u vchodu

Vánoční koncert v kostele

Na pátek 11. prosince 2009 Andílci z Čerťáku pro své rodiny a příznivce připravili Vánoční koncert. Pozvání přijala také skupina členů pěveckého sdružení A my taky z Liberce, od nichž jsme slyšeli středověký kánon a pěkné spirituály. V písních P. Hapky a Olympiku se s doprovodem kytary p. Fejkla a kontrabasu p. Chmelaře předvedla malá školní kapela. Vyposlechli jsme i recitaci. Společně pak všichni účinkující také s publikem zazpívali a zahráli vánoční písně J. Lennona, Spirituál Kvintetu a divadla Semafor.
Za své snažení účinkující dostali pěkné dárky. Ty jsme koupili z peněz, kterými návštěvníci dětem přispěli při rozsvěcení vánočního stromu u MÚ a na koncertě v kostele. Finančně přispěl i MÚ Harrachov.

Koncertem si soubor pod vedením p. uč. Remerové připomněl 10 let své činnosti.
Děkujeme všem, kteří s přípravou koncertu pomáhali. Fotografie s koncertu najdete zde

SVATBA VE ŠKOLE

Dne 21. listopadu 2009 se v budově školy
uskutečnil historicky první svatební obřad.

Čtvrtou třídu naší školy si vybrali paní Eliška Krupová z Jablonce nad Nisou a pan Pavel Pokorný z Liberce. Ačkoli se může zdát, že svatba je vážná věc, na téhle bylo pěkně veselo. Obřad doprovázela country kapela, která vytvořila velmi příjemnou atmosféru.

Ekologické aktivity školy

Škola se již delší dobu zaměřuje na ekologickou likvidaci odpadů – třídíme PET lahve a starý papír. V tomto školním roce jsme navázali spolupráci se společností RETELA, která se zabývá zpětným odběrem vyřazených elektrozařízení.
Vzhledem k tomu, že sběrné místo musí být pod dohledem, plastový box je umístěn v kanceláři vedoucí ŠJ. Kompletní drobné vyřazené elektrospotřebiče mohou žáci odevzdávat každý den před vyučováním.

RETELA
Kolektivní systém pro nakládání s elektrozařízeními

Instrukce pro praktický provoz 

Plastový box je určen pro odevzdání jakýchkoli elektrospotřebičů o malých rozměrech (30x30x20cm), pro všechny skupiny elektrozařízení.

Do boxu lze umístit veškeré kompletní elektrospotřebiče malých rozměrů

  • Mobilní telefony, rychlovarné konvice, hračky, elektrické nástroje, kulmy, walkmany, hodinky, fény, myši, reproduktory, tiskárny, žehličky, vrtačky, holicí strojky ….
  • Baterie ( i samostatně)

Do boxu se nesmí odkládat

    • Autobaterie
    • Samostatné kabely
    • Nekompletní elektrospotřebiče
    • Zářivky a výbojky