Harrachov-Krkonoše
Anketa
Léto
Zpět
 

LÉTO - sport

Fotogalerie fotogalerie

Turisté kteří navštíví Harrachov v letním období, mají mnoho možností k aktivnímu využití volného času.

Návštěvníkům Harrachova je k dispozici v půjčovnách cca 200 ks jízdních kol (horských, trekingových i silničních) – viz turistika na kole, 11 tenisových kurtů, 4 tenisové školy, 2 minigolfová hřiště, 1 rampa pro bungee jumping, letní přírodní koupaliště a od roku 1999 také Golf club Harrachov s vlastním hřištěm na Mýtinách.
Lanové centrum HarrachovNordic walking

Kromě těchto sportů mohou návštěvníci Harrachova provozovat samozřejmě také pěší turistiku nebo v poslední době též velmi populární sjíždění řeky Jizery od Mýta na plavidlech bez motorového pohonu nebo na raftech. Pro tento druh sportu je nejvhodnější doba na jaře, když je v korytě dostatek vody z tajícího sněhu.

Na Čertově hoře je startovací plocha pro vyznavače létání na padácích a závěsných kluzácích. Pro tento druh sportu je vyčleněn letový koridor a přistávací plocha. Bližší podrobnosti podá p. Jiří Novotný
tel.: 481/529475.

Pro horolezce jsou k dispozici pouze Lubošské skály u Harrachova. Velmi dobré podmínky pro tento druh sportu jsou v Českém ráji, který je vzdálen cca 50 km od Harrachova nebo v Suchých skalách u Železného Brodu – cca 40 km.

Od jara do podzimu je pro všechny zájemce v provozu dvousedačková lanová dráha Harrachov – Čertova hora, a to v obou směrech. Jízdní kola jsou přepravována zdarma. Vrch Čertovy hory je velmi dobrým výchozím bodem pro pěší turistiku i cykloturistiku na hřebeny Krkonoš.

Tenis HarrachovPůjčovny kol: Skiservis Ploc, Sport Čermák, Fit sport tour Mrklas, Sport Fremr, Hotel Sklář, Vítězslav Poledno – Klondajk, JPK, aj. více »

Tenisové kurty: Camping Jiskra, Dukla, p. Korbut, Tenis club (u koupaliště), hotel Sklář, hotel Fortuna, aj.

Minigolfová hřiště: Minigolf Kraus, Zákoutí volného času u koupaliště

Bungee jumping: televizní věž u skokanských můstků

Golf club Harrachov byl založen roku 1999 a v roce 2000 byla zahájena výstavba 9 jamkového hřiště. Do provozu uvedeno v září 2001. Par hřiště 60, délka 2 992 m ze žlutých odpališť. Jedná se o jedno z nejvýše položených hřišť v čechách (730 m.n.m) zasazené do krásné přírody západních Krkonoš. Poloha hřiště v horském středisku umožňuje spojit golf s rodinnou dovolenou. Předností hřiště je omezená (řízená) průchodnost hráčů, maximální počet skupin na hřišti je 7, to zajistí každému hráči dostatek soukromí a klidu pro svou hru. Jsme jediným hřištěm v Krkonoších s nainstalovanými odpališti pro nejmenší golfisty v rámci projektu rodinný golf, děti se tak stávají rovnocennými partnery svých rodičů. FEE NA CELÝ DEN.

Jízda na koních:
Farma Zlatá podkova Rokytnice nad Jizerou, Farma Janova hora Vítkovice, Farma Horní Polubný

Bowling Harrachov

Harrachov 69

  • Telefon: (+420) 481 528 123
  • Otevírací doba: 12:00 - 02:00 - denně

Ceny:

  • 12:00 - 18:00 - 260 Kč / hod.
  • 18:00 - 02:00 - 290 Kč / hod.