Harrachov-Krkonoše
Anketa
Doprava
Zpět
   

ORIENTACE A DOPRAVA

Harrachov je velmi dobře přístupný díky své poloze přímo u mezinárodní silnice E 65, a to ve směru od Prahy nebo z Polska.


Všechny dopravní spoje do Harrachova jsou ve všech ročních obdobích dobře udržované, pouze v zimním období musí být automobily vybaveny kvalitními zimními pneumatikami a vzhledem k častému sněžení se doporučují též řetězy a skládací lopata (viz aktuality na hlavní straně webu - počasí + sjízdnost silnic v zimním období).

Mapa Satelitní


Silniční hraniční přechod pro všechny druhy dopravy Harrachov – Jakuszyce je od centra Harrachova vzdálen cca 3 km. Ve směru od Špindlerova Mlýna, Vrchlabí, Trutnova, Hradce Králové, Brna či Jilemnice je možné použít silnici č. 14. Při cestách ze Spolkové republiky Německo či z Polska je vhodné využít doporučené hraniční přechody a trasy.

Přímo v objektu harrachovské sklárny je historická brusírna skla a malý pivovar. Vedle sklárny je kaple sv. Alžběty se skleněným zvonkem. Ve zdejší sklárě jej odlil r. 1916 Julius Klinger. Zvonek je 50 cm vysoký a váží 10 kg.

 

Mezi zajímavosti Harrachova se též právem řadí ozubnicová železniční dráha mezi Tanvaldem a Harrachovem, která byla vyhlášena národní technickou památkou. Tato železnice byla v minulosti důležitým spojem mezi Českou republikou a Polskem a během 2. světové války i důležitou trasou do Berlína. V současné době je tato trať díky celkovému úpadku železniční dopravy využívána převážně pro turistické účely a pro osobní dopravu do Harrachova.