Svatoanenské dřevosochání - 1.8.2019

 

Za velmi pěkného počasí probíhala v posledním červencovém týdnu již po 6. akce Svatoanenské dřevosochání v Parku hraběte Jana Harracha u městského úřadu.

Dřevosochání Harrachov

Po celý den jsme Vám nabídli možnost stánkového prodeje a návštěvu kreativních dílniček. Mohli jste shlédnout úžasnou práci motorových pil v rukou zručných dřevosochařů. Letošním tématem byla tématika vodního světa k revitalizovaným rybníčkům. Dalším tématem byl tetřívek obecný, který postupně vymizel z většiny území a je dalším ohroženým druhem. Třetím tématem pro nás bylo dobudování pečovatelských bytů a ozdoba jeho okolí.

Tato akce se konala tentokrát pod záštitou radní Libereckého kraje paní Ing. Květou Vinklátovou a ředitele Správy KRNAP PhDr. Robina Bӧhnische, kteří také přijali pozvání paní starostky Evy Zbrojové a dorazili se na akci podívat. Pozvání potomků rodů hraběte Harracha bohužel nebylo potvrzeno z důvodu velmi náročné cesty. Letošním dřevosocháním Vás provázel sokolník Mgr. Jan Višinský a jeho úžasný dravci. Komentované představení dravců a let dravců mezi diváky byl pro mnohé velkým zážitkem. Doprovodný program komentoval Michal Tůma a přivítala Vás kapela Nudličky, kapela k nám přijela z Jablonce nad Nisou. Zajímavostí je, že název kapely se odvíjí od účinkováním pořadu Prostřeno, kde jeden z účastníků vařil drůbeží NUDLIČKY.

Práce dřevosochářů

Lukáš Róka - Motýl, Zvonička
Josef Indra- Navždy spolu
Tibor Matúz - Greenmann, Miska, Vodník
Jaromír Dědek - Výr Velký, Houbínek
Jan Rázek - Tetřívek, Krokodýl
Marta Novotná - Víla, Partnerství

Výherce soutěže o nejhezčí sochu se stal Tibor Matúz se sochou vodníka. Ze všech hlasovacích lístku jsme pak vylosovali tři výherce, kteří obdrželi hodnotné ceny. Výtěžek z aukce Svatoanenského dřevosochání bude věnován na podporu a rozvoj cestovního ruchu v oblasti Harrachova. Hlavním sponzorem je Liberecký kraj, Severočeské vodovody a kanalizace (SČVAK), KRNAP, Pivovar Svijany,KupSekačku, Lukáš Róka. Mediálním partnerem bylo Country rádio, rádio Český rozhlas Liberec.

Poděkování patří zejména všem sponzorům, správě KRNAP - za poskytnutí dřeva na výrobu soch, Libereckému kraji za záštitu a zapůjčení stanů, firmě SČVAK za finanční podporu, firmě Kup sekačku za drobné dárky pro dřevosochaře, Lukáši Rókovi za pomoc při organizaci. Nemohu zapomenout na městkou údržbu, protože bez jejich pomoci by to opravdu nešlo a vedení města za podporu této akce. Děkuji a spolu s Vámi se budu těšit na další ročník této řezbářské akce. Na ten 7., který se bude konat za rok ve dnech od 20.7-25. 7. 2020.

Fotografie z akce naleznete zde:
info.harrachov.cz/fotogalerie/thumbnails.php?album=301


Lucie Slavíková

© 1999 - 2010 dh webdesign | www.d-h.cz |