Sportovec roku 2018 - 24.5.2019

 

V páteční podvečer 17. května se na hotelu Šedý vlk v Harrachově sešli sportovci různých kategorii. Vyhlašoval se totiž harrachovský sportovec roku 2018.

Fotoreportáž z akce najdete ve fotogalerii

Město Harrachov ocenilo sportovce, kteří ho úspěšně reprezentovali za uplynulou zimní a letní sezonu. Akci připravuje a vyhlašuje sportovní komise ve spolupráci s městem Harrachov. Před tím, než byli vyhlášeni nejúspěšnější sportovci a předány ceny, se úvodního slova ujal předseda sportovní komise pan Stanislav Slavík.

Ve svém úvodním slově uvedl, že Harrachov je především středisko zimních sportů, proto se vyhlášení přesunulo na jaro. Jsme malá obec, ale máme mnoho skvělých výsledků.
Letos poprvé vyhlašujeme všechny sportovce, kteří reprezentují Harrachov, nejen ty s trvalým pobytem v Harrachově. Poté předal slovo paní starostce města Evě Zbrojové.

Paní starostka Eva Zbrojová přivítala přítomné a poděkovala všem úspěšným sportovcům za výborné výsledky a reprezentaci Harrachova. Zároveň doplnila výčet podpory sportovních a volnočasových aktivit. Informovala přítomné o společném projektu s městem Rokytnice nad Jizerou. Společný nákup rolby na úpravu běžeckých stop pro příští sezonu.  I v letošním roce město Harrachov vyčlenilo ze svého rozpočtu částku 500.000 Kč na podporu sportovních činností místních dětí. Každý rok se snažíme o něco nového. Letos se podařilo vybudovat nové zázemí pro sportovce v areálu skokanských můstků, v prostorách „bílého domu“ se buduje zázemí pro klub Harranti. Vloni se vybudovala pumptracková dráha. V roce 2016 byly v areálu ZŠ instalovány outdoorové posilovací stroje a workoutové hřiště na Kamlu. 2014 proběhla výstavba multifunkčního hřiště u ZŠ, nákup sportovního vybavení obou našich škol. Podpora sportovních akcí je každoroční „samozřejmostí“. Je zřejmé, že podpora sportovních a volnočasových aktivit je jednou z priorit vedení města Harrachova. Za těch uplynulých 7 let se toho stihlo opravdu hodně a v tomto trendu bychom rádi pokračovali i nadále. Celkem od roku 2012 se investovalo do sportu a volnočasových aktivit v rámci příspěvků 3 368 731,- Kč a výstavbou objektů a sportovišť to byla částka celkem 4 745 084,-Kč

Poté se již přistoupilo k samotnému vyhlášení a ocenění nejlepších sportovců.
V letošním roce se bohužel rozhodli dva velmi úspěšní reprezentanti Harrachova ukončit svou sportovní kariéru, a tak bychom jim také rádi poděkovali za jejich reprezentaci a popřáli jim mnoho úspěchů v osobním životě. Jsou jimi: Miroslav Dvořák a Lukáš Hlava

Miroslav Dvořák
Začal trénovat u Dalibora Motejlka, mnohonásobný mistr republiky ve skoku i severské kombinaci, v roce 2003 byl poprvé na MSJ. Získal celkem 3x bronzové medaile, a to v roce 2005 Rovaniemi a v roce 2006 v Kranji hned 2x. Za jeho úspěšné kariéry nastoupil celkem na 143 startů ve Světovém poháru. Jeho nejlepší sezonou byl rok 2012-2013. Zúčastnil se třech olympijských her a sedmi mistrovství světa. 4x stál na stupních vítězů ve SP.
Lukáš Hlava
Také začínal u Dalibora Motejlka, začínal také jako kombiňák. Na Světový pohár se poprvé nominoval v roce 2003. Poté byl pravidelným účastníkem závodů Světového poháru ve skocích na lyžích. Lukáš byl na třech olympijských hrách, šesti mistrovství světa ve skoku na lyžích a čtyř mistrovství světa v letech na lyžích. Nejlepší sezonou pro něj byl rok 2011. Jako skokan nastoupil na 180 startů ve Světovém poháru. Jeho osobní rekord je 217,5 metrů.

Sportovci roku 2018 se stali:

Biatlon
Eva Puskarčíková           MČR – 3. místo 
Valerie Křížová               MČR – 1 x 1. místo, 3 x 2.místo; ČP – 2 x 1. místo, 1 x 2. místo a 3 x 3. místo  
Natálie Martínková       MČR – 1 a 2. místo
Denisa Vašíčková           MČR – 1. místo

Tenis
Adriena Michálková      v roce 2018 získala 57 vítězství, v kategorii ml. žákyň se zvítězila v žebříčku Libereckého kraje 

Běh na lyžích
Nella Benešová               MČR – 2. místo,3. místo a 2 x 4. místo 

Nohejbal
Milan Kučera                   mistr ČR ve trojicích

Alpské disciplíny
Tereza Kmochová          MČR – 1. místo a 3 x 3 místo; ČP – 4. místo
Klára Pospíšilová            MČR – 2 místo a 6. místo
Viktorie Nela Lukášková              celková vítězka Leki cup 2019 ve své kategorii (9 vítězství z 13 závodů) 
Sebastian Weber                          celkový vítěz Leki cup 2019 ve své kategorii (12x na stupních vítězů)

Klub Harranti Harrachov se stal celkovým vítězem Poháru Libereckého kraje a Středočeského kraje LEKI cup 2019. Mají ve svém držení putovní 90 let starý pohár. Vítězství bylo suverénní. Harranti získali 2 802 bodů, na druhém místě Ještěd 1 954.


Fotbal
v kategorie žáci se v roce 2018 celkově umístili na 2. místě v poháru libereckého kraje

Paragliding
Peter Kožíšek                  MČR – 1. místo, celkově 9. místo; ČP – 16. místo

Skok a severská kombinace
Jiří Konvalinka                MČR – 3 x 1. místo, 1 x 2. místo Tereza Koldovská MČR – 1. místo a 2 x 2. místo
Hynek Dostalík               MČR – 2 x 3.místo, 1 x 5.místo, 1 x 7.místo
Barbora Štěpánková     MČR – 3 x 2. místo a 1 x 3.místo, celkově 2. místo
Jiří Masopust                  MČR – 3. místo
Petr Šablatura                MČR – 2 x 3.místo
Radek Rýdl                     MČR – 3. a 4. místo
Lukáš Daněk                  MČR – 2. místo

Lucie Slavíková


Harrachov je na Facebooku


© 1999 - 2010 dh webdesign | www.d-h.cz |