Příjezd pána hor Krakonoše - 18.1.2019

 

Tradiční příjezd pána hor Krakonoše se letos připravuje na sobotu 16.3.2019. Slavnost, jenž neodmyslitelně patří k Harrachovu a jejíž věhlas překročil daleko hranice města, je v plném proudu příprav

Příjezd Krakonoše

A koho budete moci spatřit krom samotného vládce hor Krakonoše? Průvodem s Vámi půjde tradičně a do kroku nejen Vám bude hrát Táboranka, předvedou své umění mažoretky, v kočárech se povezou hrabata a za nimi křehká víla Izerína a vládce Jizerských hor Muhu. Nebudou chybět čertiska, lyžníci a všelijaké jiné masky. Letos bude i Krakonošova šatlava.

Novinkou budou zabijačkové hody, vůl na grilu a parostroj na uzená žebra. Bohatý stánkový prodej a tradiční soutěže. Soutěžit bude moci i s rakouskými čerty přímo na podiu. Zazpívat si s kapelou Universal Band, nebo zatančit s mužorety. Nebude samozřejmě chybět vyhlášení nejzdařilejších masek. Uplést si můžete pomlázku se skauty, tvořit v dětských dílničkách, zatočit se na dobovém kolotoči na kliku a vyzkoušet střelbu kuší. Jako každý rok pro Vás bude připravena bohatá Krakonošova losovačka.

Těšíme se na Vás a doufáme, že letos nás Krakonoš přivítá za krásného slunečného počasí.


Lucie Slavíková


Harrachov je na Facebooku

[ dh ]
© 1999 - 2010 dh webdesign | www.d-h.cz |