Harrachov má workoutové hřiště - 7.11.2016

 

Své první workoutové hřiště oficiálně „otevřel“ v úterý 1. 11. 2016 také Harrachov, a to v městském lese hned nad skokanskými můstky na Kamlu.

Street workout, calisthenica, crosstraining......
Všechny tyto styly zahrnují z větší či menší části cvičení se svou vlastní vahou. Je vědecky dokázáno, že bodyweight training je pro tělo mnohem vhodnější než cvičení se závažím. Nenamáhá tolik vazy ani šlachy a je daleko šetrnější ke kloubům.
Své první workoutové hřiště oficiálně „otevřel“ v úterý 1. 11. 2016 také Harrachov, a to v městském lese hned nad skokanskými můstky na Kamlu. Tento projekt byl financován z rozpočtu města, se snahou rozšířit možnosti využití volného času všem sportovcům, veřejnosti i návštěvníkům Harrachova. Dodavatelem workoutového hřiště byla firma Revolution 13, která má již více než 120 street – workoutových parků po celé Evropě.
Při otevření se úvodního slova ujal místostarosta Harrachova Ing. Jaroslav Čech a to, jak workoutové hřiště využít naplno, ukázala exhibice pražského týmu RVL13 v čele s Patrikem Semerákem. Jejich kousky byly neuvěřitelné a sklidili za ně zasloužený potlesk. Možnost zacvičit si s nimi a naučit se některé z jejich triků využili i někteří z přihlížejících.

  

Workoutové hřiště je zcela volně přístupné veřejnosti a na vlastní nebezpečí ho může využívat každý. Přijďte si tedy vyzkoušet cvičení s vlastní vahou těla pod širým nebem, které může být to pravé pro vaši kondici, sílu, odreagování, ale i impuls k novému životnímu stylu.

Markéta Novotná s pomocí zdroje: http://www.rvl13.com/cz
Foto: Markéta Novotná

[ dh ]
© 1999 - 2010 dh webdesign | www.d-h.cz |