Festival outdoorových filmů v Harrachově - 17.10.2016

 

Dobrodružství, adrenalin, cestování? Takový bude festivalový listopad v Harrachově!

Mezinárodní festival outdoorových filmů (MFOF) je soutěžní putovní přehlídka outdoorových filmů. Za třináct let své existence se stal ve své podstatě a charakteru největším filmovým soutěžním putovním festivalem nejen v České republice, ale také na světě. Festival je zaměřený na sporty i život s outdoorovou tématikou, na filmy dobrodružné, extrémní, adrenalinové, ale také cestopisné.

Také v letošním ročníku, který se koná 7. 10. – 10. 12. 2016 se Město Harrachov stalo spolupořadatelem tohoto festivalu a zařadilo se tak mezi 50 dalších spolupořadatelských měst z ČR a SR.
V Harrachově se MFOF bude konat ve dnech 18. a 19. 11. 2016 vždy od 17 hodin v David wellness hotelu Oba tyto dny začnou besedou se zajímavými hosty a následovat bude pásmo neméně zajímavých filmů s outdoorovou tématikou.

Na pátek 18. 11. 2016 přijal naše pozvání  podplukovník MUDr. Radek Pohnán, který byl dvakrát na misi v Afghánistánu, kde pracoval jako hlavní lékař a velitel českého chirurgického týmu v polní nemocnici v Kábulu. Po skončení jeho jistě velice zajímavého vyprávění, kdy nám přiblíží svou profesní i životní zkušenost s touto zemí i život obyčejných Afgánců, budou promítány tyto čtyři filmy:
The Elements - Země, voda, vzduch. Tři živly, tři extrémní sporty, tři neobyčejní lidé. Čtvrtý živel hoří v každém z nich. (cze, 75 min)
Kangchenjunga - Krátký film o Kančendženga expedici Adama Bieleckiho a Denise Urubka. (pol, 18 min)
The Wayofthekayak - TheWayofthekayak je krátkým dokumentem o jízdě na kayaku. (usa, 5 min)
Drezína - Pokud máte přátele jako já, musíte si dávat zatraceně velký pozor na to, na co kývnete… ! (cze, 5 min)

V sobotu 19. 11. 2016 nám přijde prozradit „Jak se krotí smrtící laviny“Ing. Viktor Kořízek, jenž patří mezi naše nejlepší lavinové specialisty ČR. Zároveň je psovodem lavinových psů a pořádá kurzy o lavinách či skialpinismu. Jeho profesí je horský vůdce, kdy v zimě vyráží se svými klienty na skialpové túry a v létě s nimi absolvuje klasické výstupy na čtyřtisícové vrcholy Evropy, jakými je např. MontBlanc či Matterhorn. Ale pořádá expedice i do vzdálenějších míst naší Země, třeba do Jižní Ameriky. Po besedě bude následovat projekce těchto filmů:
IntoTheWest - Krásné letecké snímky severozápadní Ameriky pořízené dronem. (usa, 3 min)
Le long de la Glace - Objevte vysoké hory očima dronů. (fra, 2 min)
Gravitation - Film o devíti českých vrcholových sportovcích, kteří se to tam nebojí v životě pořádně poslat. (cze, 99 min)


Rádi bychom vás tedy při příležitosti konání již XIV.ročníku MFOF touto cestou pozvali na setkání se zajímavými lidmi, jejich příběhy i zhlédnutí atraktivních outdoorových filmů. Markéta Novotná s pomocí zdroje www.outdoorfilms.cz

www.outdoorfilms.cz

[ dh ]
© 1999 - 2010 dh webdesign | www.d-h.cz |