Harrachov přivítá SP ve skikrosu - 27.12.2012

 

Závod Světového poháru ve skikrosu, který se měl konat 23. a 24. února 2013 ve Špindlerově Mlýně, byl přeložen do Harrachova. Sjezdovka na Rýžovišti se podle Svazu lyžařů ČR z hlediska profilu a technických parametrů jeví optimálně.

Organizátoři se nedohodli i kvůli novým zpřísněným nárokům Mezinárodní lyžařské federace (FIS). Důvodem přeložení závodu je prý ale hlavně skutečnost, že FIS po loňské smrtelné nehodě Kanaďana Nicka Zoricice zpřísnila nároky na bezpečnost trati. Harrachovská sjezdovka na Rýžovišti se podle generálního sekretáře Svazu lyžařů ČR Petra Graclíka jeví optimálně z hlediska profilu a technických parametrů potřebných pro závod tohoto formátu.

Border rush

Závod SP ve skikrosu se má do Česka vrátit po šesti letech. Svaz ho chce pojmout jako domácí rozlučku s Tomášem Krausem, propagátorem disciplíny, jenž hodlá po olympijských hrách v Soči ukončit kariéru. Kraus byl vůbec prvním vítězem závodu Světového poháru v této nové disciplíně, stal se dvakrát mistrem světa a Světový pohár vyhrál celkově čtyřikrát.

Skikross Harrachov

V Harrachově tak budou letos dva závody Světového poháru během jednoho měsíce, neboť na začátku února se zde konají lety na lyžích jako test před mistrovstvím světa v příští sezoně. Přesun do Harrachova zapadá také do rozvojových plánů areálu. Ten by se měl v budoucnu proměnit v Národní olympijské centrum. „Naším cílem je postupně, v horizontu pěti až deseti let, areál výrazně modernizovat. Začít bychom chtěli příští rok s můstky, které potřebují rekonstrukci před mistrovstvím světa v letech na lyžích 2014,“ říká člen Výkonného výboru Českého olympijského výboru Roman Kumpošt. Prvním krokem k naplnění tohoto záměru by mělo být jednání nového vedení Libereckého kraje s Českým olympijským výborem, které by se mělo odehrát v blízké době.

 

V atraktivní olympijské disciplině, ve sportu plném akcí, soubojů a nepředvídatelných vítězů, se současně s ním představí i celá světová špička skicrossu. Nenechte si ujít tento adrenalinový víkend 23. a 24. února 2013.

[ dh ] ČTK, czech-ski.com
© 1999 - 2010 dh webdesign | www.d-h.cz |