Zpět      Tisk     Všechny články

Rozsvícení vánočního stromu

3.12.2012 v 15:54

Naladit se již nyní na sváteční atmosféru mohli všichni, kteří v neděli 2.12. v 16 hod. dorazili k harrachovské radnici, kde proběhlo tradiční rozsvícení vánočního stromu.

Stejně jako v letech předcházejících se i o letošní první adventní neděli rozzářila světýlka vánočního stromu u harrachovské radnice. Celou akci obohatilo zpívání koled a taneční vystoupení dětí z místních škol. V chladném počasí a za zvuků koled, bylo možné ochutnat vánoční cukroví místních hospodyněk a popíjet výborný svařák, který pro návštěvníky akce připravil a zdarma, či za volného přispění do sbírky na opravu sochy sv. Jana, naléval pan Jakubec. Vánoční strom nakonec přišel rozsvítit sám pan Krakonoš.

Advent 2012 advent
advent advent
Advent Advent Harrachov
Advent Harrachov Advent Harrachov
Advent Harrachov Advent Harrachov
Advent Harrachov Advent Harrachov
Advent Harrachov


Projev starostky města Evy Zbrojové na adventním rozsvícení vánočního stromu (2.12.2012)

Vážené dámy, vážení pánové, milé děti a mládeži

jsem moc ráda, že vám všem mohu popřát krásný adventní podvečer. Již potřetí mám tu čest zahájit předvánoční čas tady u nás v Harrachově a asistovat panu Krakonoši při rozsvícení vánočního stromu.

    Podle některých astronomů se právě v tomto období, po dlouhých 26 tisících světelných let, seřadí naše planeta Země, slunce a střed naší galaxie do jedné přímky. Tímto magickým datem má být 21.12.2012. 

Toto datum poskytla svým výpočtem jedna z nejuznávanějších korelačních teorií mezi Mayským a naším kalendářem.

    A mají nastat velké změny. Dokonce tak velké, že se v této souvislosti často mluví o konci světa. Znám i spoluobčany, kteří se rozhodli v této souvislosti vyčkat s nákupem vánočních dárků až jak to toho jednadvacátého prosince dopadne. Ale vypadá to nadějně. Podle výpočtů dvou českých “mayologů“ tento okamžik nastane až někdy v roce 2116.

Dokonce nedávno uveřejněná studie v německém prestižním astronomickém časopisu Astronomische Nachrichten jasně konstatovala, že z  více než padesáti teorií určujících vztah našeho kalendáře k mayskému je správná právě ta jejich.

    Tak tedy společně věřme tomu, že datum 21.12.2012 nebude znamenat přírodní katastrofu na Zemi, ale že třeba zahájí počátek nového období civilizace, kdy lidstvo pochopí, že současná, těžce spotřební a v mnoha případech zkorumpovaná společnost potřebuje obnovit mravní a morální základ a úctu k tradičním hodnotám.

Období adventu a konce kalendářního roku mnozí z nás berou jako období zamyšlení, hodnocení právě uplynulého roku i dobu, kdy se snažíme být milejší, vstřícnější i štědřejší, než jindy.


    Na nás ženách většinou leží příprava jednoho z nejkrásnějších svátků v roce. Celý kolotoč příprav, nakupování, zdobení, pečení a vaření pro naše nejbližší. Přeji nám všem, abychom jej v letošním roce zvládly v co největším klidu a pohodě a aby se sešli všichni ti, pro které to všechno s láskou připravujeme.

    Mužům přeji do nového roku více trpělivosti, tolerance a pravého gentlemanství, které se z dnešní doby začíná pomalu vytrácet.   

    A dětem přeji, aby jim předvánoční čas rychle uběhnul, ale vánoční prázdniny aby trvaly co nejdéle.

Na tomto místě děkuji nejen těm, kteří se podíleli na přípravě dnešní akce, ale všem těm, kteří dělají něco pro to, abychom se  my všichni v Harrachově měli co nejlépe.

Přeji Vám všem pěkný advent, klidné svátky a mnoho štěstí, zdraví a úspěchů do nového roku 2013.

A dárky raději nakupujte už teď, ať pak nemáte honičku.

Děkuji za pozornost.[ dh ]

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS