Zpět      Tisk     Všechny články

Záhrobská na brigádě v Harrachově

11.10.2012 v 08:53

V okolí Harrachova pomáhalo s úklidem potěžebního klestí, pročišťováním odvodňovacích kanálů, údržbou turistických cest, téměř 300 dobrovolníků v čele se sjezdařkou Šárkou Záhrobskou.

Po loňském sázení stromů zaměstnanci společnosti Kraft Foods přijeli opět na brigádu s cílem co nejvíc pomoci nejvyšším českým horám. Tentokrát jich do Harrachova na gruntování dorazily tři stovky, v čele se sjezdařkou Šárkou Záhrobskou. Práce brigádníků tak ušetřila náklady Správy KRNAP v hodnotě převyšující 250 tisíc korun.

Dámská šatna

Společné setkání, fotografie, předání šeku v hodnotě 200 tisíc korun vedení Krkonošského národního parku. "Pak jsme se rozdělili do šesti velkých skupin a rozjeli se po horách pracovat," vyprávěla hlavní tvář akce. Jedna parta na Horní Mísečky, druhá do Rokytnice, na Dvoračky... "s hrabětem Harrachem jsme pak všechna místa objížděli, kontrolovali, sem tam pomohli a předali malé dárky na památku jako poděkování," popisovala Šárka.

„Milka pochází z čisté alpské přírody a ve své kampani vyzývá své spotřebitele k jemnému chování. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli pomáhat chránit přírodu na horách prostřednictvím projektu, jehož tváří je právě lyžařka Šárka Záhrobská z teamu Milka a který nese jméno Milka s jemností k horám. V České republice spolupracujeme se Správou Krkonošského národního parku a společně tak pomáháme přírodě v největších českých horách," prozradila Jaroslava Hájková, manažerka vnějších vztahů společnosti Kraft Foods.

„V Krkonoších jsem vyrůstala, učila jsem se zde lyžovat. Jsem ráda, že prostřednictvím akce Milka s jemností k horám mohu přírodě pomoci i já osobně," konstatovala rodačka z Benecka Šárka Záhrobská.

Harrachov Harrachov
Šárka Záhrobská s hrabětem Harrachem
V okolí Harrachova pomáhalo téměř 300 dobrovolníků

Proaktivní přístup společnosti Kraft Foods ocenila také samotná Správa KRNAP. „Pomoc přímo zde na horách a v takovémto rozsahu má pro nás opravdu velký význam,” říká ředitel Správy KRNAP Jan Hřebečka. „Během jediného dne se nám tak podařilo odvést práci, která by se jinak odehrála v řádech týdnů a její finanční náročnost by se vyšplhala do několika stovek tisíc korun.” 

Generální ředitel Kraft Foods Peter Mueller spolu se Šárkou zároveň zástupcům KRNAP předal šek
v hodnotě 200 000 Kč na další jemnou pomoc krkonošské přírodě.

 

[ dh ] Zdroje: Krnap, foto: archiv Kraft Foods

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS