Zpět      Tisk     Všechny články

Svatováclavské posezení

1.10.2012 v 13:53

Dne 29. 09. 2012 se v areálu biatlonového Kolečka konalo Svatováclavské posezení, které bylo doprovázeno desítkami vlastnoručně vyrobených draků dětí z harrachovské MŠ a ZŠ, ochutnávkou slaných a sladkých dobrot napečených našimi hospodyňkami a Hobrbulemi (semilská country kapela).

Návštěvníci akce si mohli zpříjemnit sobotní odpoledne nejen poslechem již zmíněných Hobrbulí, ale měli také šanci ochutnat domácí koláče, buchty, bábovky a jiné pochutiny, za které mohli přispět dobrovolným příspěvkem, který bude následně použit na opravu sochy sv. Jana nacházející se v Anenském údolí. No, a pro děti byla připravena soutěž o nejhezčího vlastnoručně vyrobeného draka.

Vlk

Lenka Jedličková, která byla v roli drakové rozhodčí, měla tedy opravdu nezáviděníhodný úkol. Ono vybrat mezi tolika krásnými dráčky ty nej bylo opravdu těžké. Ale nakonec svoje poslání zvládla na jedničku a děti dostaly odměny nejen sladké, ale i zážitkové.

Tímto bychom chtěli velice poděkovat sponzorům akce, díky kterým jsme mohli děti odměnit za jejich tvořivost: Vertical Parku a Bobovce. A dále patří veliký dík panu Miloslavu Rýdlovi, Pekařství u Vokřínků, hotelu Sklář, Ivě Špalkové za podporu věcnou a samozřejmě veliká poklona a poděkování patří našim hospodyňkám, protože díky jejich napečeným dobrotám nám pokladnička na veřejnou sbírku, jejíž obsah bude použit na opravu sochy sv. Jana, pořádně ztěžkla.  A to jmenovitě: Ivě Špalkové, Renatě Blomerové, Evě Zbrojové, Haně Soukupové, Ivě Ležákové, Lence Konvalinkové, Haně Petrákové a rodince Florekové a Umanové.

A na závěr chceme poděkovat naší kamarádce Janě Draslarové, která obětovala svou volnou sobotu k tomu, aby nám vypomohla s občerstvováním příchozích.

Za pořadatele akce (Město Harrachov a SKP Harrachov):

Lenka a Radek Stehlíkovi

 

img Fotografie z akce naleznete na našem Facebookovém profilu

 

Zahájení Veřejné sbírky dle zákona č. 117/2001 sb. na opravu sochy sv. Jana Nepomuckého v Anenském údolí

Dobrovolným příspěvkem mohou zájemci přispět dvěma způsoby a to:
1. do pokladničky, která je umístěna v budově harrachovského MěÚ na podatelně u Vlaďky Polyákové

2. na předem vyhlášeném zvláštním bankovním účtu zřízeném pro tento účel –
 č. ú. je: 94 – 1263085389/0800

Věříme tedy, že se nám podaří tímto způsobem sehnat dostatek finančních příspěvků na opravu, a že už v příští letní sezoně budou moci naši návštěvníci obdivovat sv. Jana v novém kabátu.

 

[ dh ]

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS