Zpět      Tisk     Všechny články

Hledají se největší divy Krkonoš

20.9.2012 v 13:04

Krkonoše by od příštího roku mohly mít svých sedm divů. Po vzoru sedmi divů světa je chce vybrat správa národního parku. Do výběru sedmi divů Krkonoš se může zapojit kdokoliv.

KRNAP

Správa Krkonošského národního parku vyhlásila anketu o nejzajímavější přírodní fenomény našeho nejvyššího pohoří. Až do 31. prosince 2012 můžete zasílat své náměty na nejzajímavější vodopád, skalní útvar či celé údolí.

Hlasujte pro 7 divů Krkonoš
"Tato aktivita je součástí oslav 50 let od založení Krkonošského národního parku, které budeme slavit v příštím roce. Dosud se nám sešlo na pět desítek různých návrhů. Tipy lze posílat do konce roku". Správa KRNAP

Dvacet jedna míst, která získají nejvíce nominací, zveřejní Správa KRNAP v průběhu ledna 2013 na svém profilu na Facebooku, kde bude mít každý příležitost hlasovat.

Své nominace posílejte na email: atondrova@krnap.cz

 

Názory veřejnosti

„Jako jeden ze sedmi divů Krkonoš bych nominoval vrcholek Krakonoš – vyhlídka u Kozích hřbetů. Je zde krásný výhled na Údolí Bílého Labe a na Sněžku s Luční boudou," poslal nominaci Aleš Tauchman z Nové Paky. „Za sebe dávám Kotelní jámy, Labský důl, Obří důl, Mumlavu, Pančavský vodopád, Bílé Labe a Dvorský prales. Mám ještě jednu citovku – je to malebné údolíčko a raději neprozradím, jaké, aby se to nerozkřiklo," uvedl Přemek Krch z Krkonoš. „Jsem starý kmet, navrhuji starý les – prosím uveďte jako můj návrh Dvorský prales," napsal Jan Michálek ze Žatce.

Bílé Labe Mumlavský vodopád

Z přírodních zajímavostí Krkonoš je pro nominaci vskutku radost vybírat


Do výběru se může zapojit kdokoliv.

Tipy například na zajímavý vodopád, skalní útvar, celé údolí či jakýkoliv jiný přírodní fenomén mohou stále lidé posílat do 31. prosince na adresu: Správa KRNAP, Alena Tondrová, Dobrovského 3, 543 01 Vrchlabí – nebo na e-mail: atondrova@krnap.cz. Tipy je možné odevzdávat i na kterémkoliv informačním centru Správy KRNAP.

„Jediným omezením nominace je, aby se dané místo nacházelo na území Krkonoš nebo v jejich ochranném pásmu," upozornila Alena Tondrová.

Dvacet jedna míst, která získají nejvíce nominací, zveřejní Správa KRNAP v průběhu ledna 2013 na profilu na Facebooku ( http://www.facebook.com/spravakrnap) a každý zájemce bude mít příležitost jednoduchým způsobem hlasovat, kterých sedm přírodních krás Krkonoš nakonec získá největší podporu.

[ dh ] zdroj: denik.cz, KRNAP

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS