Zpět      Tisk     Všechny články

Harrachov je tu pro všechny

20.6.2012 v 13:54

Zrnko naděje, o.s. ve spolupráci s místními průvodci opět mapovali trasy, které je možno absolvovat na vozíku či s kočárkem a umožnit tak vychutnat krásu krajiny všem bez rozdílu.

Okolí Harrachova s krásnou krkonošskou přírodou je protkáno desítkami kilometrů stezek, které se díky projektu Harrachov bez bariér otevírají také pro zdravotně znevýhodněné návštěvníky.

Na společný turistický výlet do Harrachova se členy občanského sdružení Zrnko naděje, jsme se vydali již potřetí. Na invalidních vozících a s několika kočárky jsme letos za krásného slunného počasí absolvovali opět dvě různé trasy s rozličným stupněm obtížnosti. Přestože letos trasy vedly oblastmi s relativně náročným terénem a bylo třeba větší fyzické námahy, pro všechny zúčastněné byl, podle jejich reakcí, i tak pobyt v krásné krkonošské přírodě a na čerstvém horském vzduchu pěkným zážitkem a "všemocným lékem pro tělo i duši".

Na Orle

trasyTrasy třetího ročníku Harrachov bez bariér:

1. Harrachov » po zeleně značené trase (přes turistický hraniční přechod na Mýtinách) » Orle

Výchozím bodem první, delší trasy byl turistický hraniční přechod na Mýtinách. Po prašné cestě jsme za trvale mírného stoupání, povětšinou na polské straně Jizerských hor, dorazili až k téměř 900 metrů nad mořem vysoko položené turistické chatě Orle. Cesta zpět po vybrané okružní trase do Harrachova byla náročnější a po nezpevněné kamenité cestě jsme jí s vozíky je stěží odolávali.

 

2. Harrachov » Mumlavský vodopád » Kládova cesta » Rýžoviště » Harrachov

Druhá trasa středního rázu, ale naopak s větším převýšením a s výchozím bodem u Mumlavského vodopádu nás okruhem svedla po příjemné asfaltové stezce přes fyzicky náročnější Kládovku až k chatě Lesní zátiší, odtud to bylo už jen kousek zpět přes Rýžoviště do města.

Harrachov bez bariér - trasy pro vozíčkáře
V okolí Harrachova jsou desítky kilometrů značených turistických více i méně náročných cest které jsou díky svému zpevněnému povrchu vhodné nejen pro všechny, jejichž pohyb je závislý na invalidním vozík, ale i pro maminky s kočárky. Na některé z těchto cest se každý rok v červnu společně vydáváme.

Po Kládovce

Děkujeme všem, kteří se podílejí na organizaci akce a poskytují zázemí pro naše vždy usměvavé a milé kamarády ze Zrnka naděje.

ok Hotel Skicentrum www.hotelskicentrum.cz

ok Pension K pensionk.atlasweb.cz

ok Trojkolky Hilbert Harrachov www.hilbert.cz

ok Dobrovolníci a průvodci www.harrachov.cz

ok Hotel Lovecká Mumlava *** www.loveckamumlava.eu

ok Zrnko naděje zrnkonadeje.webnode.cz

Děkujeme a už nyní se těšíme na další setkání zde v Harrachově.

foto Fotografie naleznete průběžně ve fotogalerii

 


 

1. ročník Harrachov bez bariér

2. ročník "Jizerský les" na vozíku

 

[ dh ]

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS