Zpět      Tisk     Všechny články

Prolínání 2012 - Smržovský jarmark

2.5.2012 v 08:25

V sobotu 19. května se vám ve Smržovce představí drobní řemeslní výrobci a výrobci potravin zejména z Jizerských hor, Českého ráje, Frýdlantska a Krkonoš.

Prolínání 2012

 

Prolínání - Sen o Jizerských horách 2010 aneb Smržovský jarmark a Den jizerskohorských jídel Sobota 19. května, lesopark u Parkhotelu od 9 hodin, vstup volný

pdf Odkaz na mapu

pdf zobrazit plakát s programem

 

Oblíbenou a již tradiční součástí dne je ochutnávka domácích dobrot:

„Přineste prosím s sebou svoji buchtu“ nebo koláč, štrúdl, makovec, kompot, víno, špek, kořaličku, med, klobásku, křížalu či jakoukoli jinou dobrotu.

Pečete či vyrábíte dobroty všelijaké a zatím vás chválí „jen“ vaše nejbližší rodina a sousedé?

Přineste v sobotu 19. května od 9 hodin do smržovského lesoparku u Parkhotelu ochutnat i těm, kdo by se k vaší dobrotě jinak nedostali.

Nabídneme ji ve veselém stánku s nápisem BUCHTA po kouskách nebo po kapkách za poplatek dobrovolný či mírný - předem stanovený -  celý výtěžek bude věnován na další opravu interiéru smržovského kostela sv. Archanděla Michaela, tentokrát na opravu podlahy. Chcete-li věnovat svoji dobrotu, a do lesoparku přijít nemůžete, můžete ji donést do kulturního střediska – Zámečku J nejpozději v pátek 18. 5. do 13 hodin. 

Děkujeme předem.

Dalším zastavením na procházce lesoparkem bude oblíbený stan jizerskohorských jídel nabízející jídla tradiční pro kraj Jizerských hor

K tanci i poslechu hraje od 18–24 hodin statečné Naboso z Krkonoš

jarmark 2011

jarmark 2011

 

Mediální podpora: Rádio Contact Liberec, Jablonecký deník, Český rozhlas SEVER

Informace: www.smrzovka.cz a tel. 483 369 325. 

Informace: Magda Rajtarová, tel.: 483 369 325 nebo magda.rajtarova@smrzovka.cz, Ivana Hujerová, tel.: 483 369 324 nebo ivana.hujerova@smrzovka.cz.

 

SMRŽOVKA
Podhorské město leží pod jižními svahy Jizerských hor. Hustá síť značených turistických cest v Jizerských horách a jejich okolí umožňuje návštěvníkům poznat tyto nejsevernější české hory velmi důkladně. Horské cesty procházejí i státními přírodními rezervacemi. www.smrzovka.cz

[ dh ]

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS