Zpět      Tisk     Všechny články

Hledá se Miss louka Krkonoš 2012

24.4.2012 v 08:38

Chodíte rádi krkonošskou krajinou a všímáte si rozkvetlých luk a pastvin? Nebo se sami staráte o nějakou druhově pestrou louku? Pokud ano, můžete právě tu vaši louku, která zaslouží pozornost, do soutěže přihlásit.

Miss LoukaLetos již potřetí vyhlašuje Správa Krkonošského národního parku soutěž o titul Miss louka 2012.

Přihlášky zasílejte do 20. srpna 2012 pod heslem Miss louka na adresu Správa KRNAP, oddělení ochrany přírody, Dobrovského 3, 543 01 Vrchlabí, nebo e-mailem na adresu misslouka@krnap.cz

 

Přihlášky může zaslat každý – vlastník, hospodář či kolemjdoucí. Do přihlášky nezapomeňte uvést pomístní název louky (případně její zákres v mapě), slovní popis lokality, vaše jméno a příjmení, adresu, kontaktní telefon nebo e-mail a stručně popsat váš vztah k louce.

Z přihlášených příběhů luk vybere odborná porota ty nejzdařilejší, které představíme na našem facebookovém profilu, v tiskové zprávě i v říjnovém čísle časopisu Krkonoše - Jizerské hory. Oceněné louky se budou moci pyšnit titulem Nejkrásnější krkonošská louka.

 

Představte vaši louku – co pro vás znamená a čím je výjimečná.

Ztvárnění vašeho příspěvku se meze nekladou. Osobitě pojatý literární příběh, současné i staré fotografie, kresby, akvarely, detaily lučních květin či živočichů – ztvárnění všeho, co pro vás louka či pastvina znamená. „Krkonošské květnaté horské i podhorské louky patří k tomu nejcennějšímu, co v národním parku chráníme. Tvoří to, čemu říkáme předmět ochrany,“ říká ředitel Správy KRNAP Jan Hřebačka. „Louky by nevznikly bez hospodářů a také by bez jejich péče zanikly. Proto chceme i touto soutěží na jejich práci upozornit a také ji, alespoň symbolicky, tímto způsobem ocenit a propagovat,“ dodává ředitel Hřebačka.

Miss louka 2010 se stala louka na Bönischových boudách v Černém Dole a Miss louka 2011 byla vyhlášena louka "nad náhonem" ve Svobodě nad Úpou - Dolním Maršově.

pdf zobrazit plakát

 

Miss louka 2011 18-10-2011
Správci Krkonošského národního parku vybrali už druhou miss mezi horskými loukami. Letos vybrali "louku nad náhonem" v Dolním Maršově na Trutnovsku. 

 

[ dh ] Krnap.cz

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS