Zpět      Tisk     Všechny články

Lyžaři se na Benecku loučili se sněhem

16.4.2012 v 12:02

Každý závodník byl odměněn medailí, promítáním fotek a filmů
z letošní retro lyžařské sezóny a posezením v milé a veselé společnosti kolegů závodníků.

Vzhledem k dobrým sněhovým podmínkám se v sobotu 14.04.2012 uskutečnil na Benecku již 3. ročník jarních štafetových závodů párových dvojic lyžařů v dobových kostýmech s názvem Poslední mazání. Podmínky závodu byly následující: družstvo ve složení žena – muž, jejichž věkový součet musel být 100 let a výše, kdo tuto podmínku nesplnil, mohl se vykoupit lahví tekutého moku, závodníci museli být oděni do dobového oblečení z dob našich dědečků a babiček, ale lyžařské vybavení bylo povoleno z dob současných. Start byl hromadný v pořadí muž – žena – muž, štafeta musela být předána polibkem, který měl trvat alespoň 10 vteřin. Trať měřila 1.001 m.
Po závodě nám byl odměnou výstup na Žalý a po občerstvení a sjezdu zpět dolů nás čekala důkladná regenerace v solné sauně ve Víchové n. Jiz.. Den byl zakončen vyhlášením výsledků, kdy každý závodník byl odměněn medailí, promítáním fotek a filmů z letošní retro lyžařské sezóny a posezením v milé a veselé společnosti kolegů závodníků.