Zpět      Tisk     Všechny články

„Poslední mazání“ na Benecku

13.4.2012 v 07:36

Vzhledem k dobrým sněhovým podmínkám se může uskutečnit lyžařský závod dvojic. V sobotu 14. dubna se tak pojede 3. ročník jarních štafetových závodů párových dvojic lyžařů v dobových kostýmech

Klání je součástí „Posledního mazání“ a pro jeho účastníky jsou připraveny pamětní medaile.


Program

Sraz a prezentace závodníků bude probíhat od 13.30 do 14 hodin u lyžařských  buněk  na Benecku. Startovné vyberou organizátoři při prezentaci. Od druhé hodiny odpolední přijde na řadu upřesnění a výklad trati, její projetí a následně start. Délka trati je plánována maximálně do jednoho kilometru.

Mezi podmínky účasti patří fakt, že každé družstvo tvoří muž a žena, jejichž věkový součet musí být nejméně 100 let. Tým, který tuto podmínku nesplní, se může při prezentaci netradičně „vykoupit“.

Povinným vybavením a výstrojí bude při sobotních závodech dobové oblečení z dob našich dědečků, lyže a hole ze současné doby a techniku mohou dvojice zvolit dle svého uvážení. Způsob startu je hromadný v pořadí muž – žena – muž a předávky budou probíhat pouze polibkem.

Zajímavostí letošního ročníku je novinka, kde družstvu přesahujícímu  limitní hranici (součet 100 let) se v cíli odečítá tolik vteřin, o kolik tento součet překračuje. Stejně je tomu i naopak.

o skončení závodu bude následovat přesun do solné sauny ve Víchové. Zde je pro bezplatnou návštěvu potřeba si vzít osušku a ručník.

Od 16.00 do 16.30 proběhne vyhlášení výsledků. Po důkladném zregenerování přijde na řadu volná zábava doplněná o promítání filmů z lyžařských akcí sezony.

benecko 2011

 

Bližší informace na telefonu 737 840 857

[ dh ]

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS