Zpět      Tisk     Všechny články

Povedené závody v retro výstroji

14.3.2012 v 09:11

V rámci projektu Ski Retro Festiwalu w Szklarskiej Porebie, proběhl dne 10.03.2012 u turistické chaty Orle retro běh na 3,5 km.

Retro Polsko

Přihlásilo se neuvěřitelných 108 účastníků.což překvapilo i samotné pořadatele. Závodili malí (nejmladšímu účastníkovi byly 2 roky), velcí, mladí i senioři. Na samotném startu  p. Stanislaw Kornafel  (provozovatel turistické chaty Orle) dával závodníkům okoštovat povzbuzující likérek.  Hoši z Rokytnice dávali na oplátku kolovat roketnickou rezkovačku, která je vyrobena dle přísně tajných receptur a bylo vidět, že má u závodníků úspěch. K překvapení a obdivu všech závodila i Veronika Schierová, která je nyní v 8. měsíci těhotenství a doběhla na 3. místě v kategorii žen. V mužské kategorii obsadily 1.-3. místo Češi: Martin Belda, Stanislav Hajský, Antonín Mráz.

Závody Retro

Za nejlepší retro výstroj byli odměněni v mužské kategorii Josef Vejnar a za ženy Dana Kubínová.  V cíli na závodníky čekalo občerstvení v podobě výborné zelňačky a klobásky, kteří si mnozí opekli sami na ohni. K tomu všemu hrála výborná česká kapela, takže atmosféra celého závodu byla skutečně pohodová. Pořadatelem byl, pod záštitou Evropské unie v rámci evropského fondu pro regionální rozvoj, Moksial (Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej), město Szklarska Poreba a partnerem celého projektu byl Harrachov.

[ dh ] Zdroje: nj24.pl, Daniel Antosik, Lenka Stehlíková