Zpět      Tisk     Všechny články

Světový pohár v Harrachově

12.12.2011 v 10:32

Závod skokanů na lyžích v Harrachově byl bez problémů, pochválil ho i Morgenstern: Můstek připravili opravdu dobře a byla radost na něm skákat, byl to jeden z nejhezčích závodů v Harrachově. + Fotožurnál z kvalifikace + Fotožurnál ze závodu družstev

"Ze všechno nejdřív chci poděkovat každému, kdo se postaral o to, že se vůbec závodilo. Přitom, jaké bylo v minulých týdnech počasí to dlouho nevypadalo moc dobře. Všichni tady opravdu dřeli. Můstek připravili opravdu dobře a byla radost na něm skákat," řekl Rakušan Thomas Morgenstern,... více v audio záznamu:

Světový pohár v Harrachově letos nadchl skokany i trenéra Jiroutka

Nedělní závod ukončil letošní skokanské zápolení na Čertově hoře v Harrachově. Poslední z atraktivní série tří závodů v Harrachově ovládl německý závodník Richard Freitag. Lukáš Hlava zaujal 13. místo.

Fotožurnál -závod družstev 10.12.2011

Fotografie Světový pohár Harrachov Fotografie Světový pohár Harrachov

Další fotografie najdete zde

Fotožurnál - kvalifikace 08.12.2011

Výsledky ONLINE

kvalifikace 08.12.2011:

V pátečním závodu Světového poháru ve skocích na lyžích v Harrachově se může představit sedm českých reprezentantů. Otazník však visí nad Romanem Koudelkou, který měl ve druhém tréninku vážný pád. Kromě Romana se na domácím můstku představí Jiří Mazoch, Čestmír Kožíšek, Martin Cikl, Vojtěch Štursa, Ondřej Vaculík, Antonín Hájek, Borek Sedlák, Jan Matura, Jakub Janda a Lukáš Hlava.

Romanu Koudelkovi ujela po doskoku lyže
Koudelka v prvním tréninku skočil 118 metrů a obsadil šestnácté místo, při druhém pokusu mu však při dopadu na značku 117,5 metru praskl kolíček, který drží patu boty ve vázání. To mu okamžitě povolilo a skokan upadl na hlavu. Když se zastavil, snažil se zvednout, ale hned se opět sesunul k zemi. Dvaadvacetiletého českého skokana museli na místě ošetřit záchranáři, kteří ho odvezli na skútru do sanitky. Podle všeho pro českou medailovou naději závodní víkend v Harrachově skončil, v nejlepším případě by mohl nastoupit do nedělního závodu.

Závody Světového poháru na českém Eurosport a přímé přenosy z Harrachova sledujte také na stanici ČT4 sport.

----------------------------------------------------------------------------

I přes nepříznivé klimatické podmínky a absolutní absenci přírodního sněhu pořadatelé harrachovský můstek připraví! Byla zajištěna speciální výroba umělého sněhu, který se vyrábí pomocí speciální technologie za přítomnosti dusíku.

Diplomatický úspěch českých skoků potvrdila termínová konference Mezinárodní lyžařské federace FIS ve slovinské Portoroži. Skokani získali termín od 9. do 11. prosince. Takhle bohatým program na jednom místě se pyšní jen letecký můstek v norském Vikersundu a finále soutěže ve slovinské Planici. Novinkou je, že se pod Čertovou horou vedle dvou závodů jednotlivců má uskutečnit také soutěž družstev.

Čeští skokané mají před Harrachovem formu.