Zpět      Tisk     Všechny články

Moderní dieselové vlaky Regio-Shuttle

9.11.2011 v 10:39

Po kolejích Jizerskohorské železnice pojedou nové motorové vozy, které ponesou názvy měst, obcí a symbolů Libereckého kraje.

Vlaky Regio-Shuttle RS 1

Nové vlaky Regio-Shuttle od firmy Stadler, zvýší komfort cestování v Libereckém kraji. Do konce roku jich dráhy nasadí v kraji 16, jezdit budou na pěti tratích takzvané Jizerskohorské železnice. Ještě v listopadu jich firma dodá osm, ty zbylé do konce letošního roku.

Všechny motorové vozy Jizerskohorské železnice ponesou názvy měst, obcí a symbolů Libereckého kraje. Polepy zajišťují České dráhy. Umisťovat se budou jen na nové bezbariérové vozy se sníženou podlahou a širokými dveřmi. První z vlaků dostal jméno Nisa.

Jizerskohorská dráha představuje zhruba 35 procent regionální dopravy v Libereckém kraji. Zahrnuje železniční dopravu v celém Frýdlantském výběžku a z Liberce na Jablonec, Tanvald a Harrachov a ze Smržovky do Josefova Dolu. Nové vlaky Regio-Shuttle umožní cestovat z Liberce přímo do Harrachova, Bílého Potoka pod Smrkem, Černous i do Nového Města a Jindřichovic pod Smrkem bez přestupů.

 

Komfort cestování

Nové vozy jsou nízkopodlažní a umožní pohodlný nástup seniorům, vozíčkářům i matkám s kočárky. Do jednoho plně klimatizovaného a bezbariérového vozu si může sednout 71 lidí, 20 sedaček je sklopných. Navíc jsou zde i místa pro jízdní kola a lyže. Ve vlaku si také můžete nabít mobilní telefon či zapojit notebook, jsou zde totiž elektrické zásuvky. Samozřejmostí je klimatizace.
Moderní vlaky Vlaky Regio-Shuttle RS 1 Stadler vyrábí berlínský závod Pankow švýcarské firmy Stadler. Jde o osvědčený typ poprvé nasazený do provozu v roce 1996. V Německu jich jezdí čtyři stovky. Regio-Shuttle je 25 metrů dlouhý, 3 metry široký a 4 vysoký.

 

Kde budou jezdit

036 Liberec - Tanvald - Harrachov - Sklářská Poreba (všechny vlaky)
037 Liberec - Frýdlant - Černousy (do Černous všechny, do Frýdlantu většina - výjimku tvoří posilové vlaky ve špičkách pracovních dní)
038 (Liberec -) Raspenava - Bílý Potok (všechny vlaky)
039 (Liberec -) Frýdlant - Nové Město p. Smrkem - Jindřichovice pod Smrkem (jen dopoledne v pracovních dnech a celodenně o víkendu).
zdroj: ČD

 

Regio-Shuttle -informační materiál Českých drah (PDF), Tratě Libereckého kraje (JPG)

vlak regio shuttle vlak regio shuttle

 

[ dh ] Zdroje: vlaky.net, zelpage.cz

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS