Zpět      Tisk     Všechny články

Starý most na Mýtě je uzavřen

18.8.2011 v 08:18

Zřejmě v souvislosti se smrtelným úrazem dívky někdo na turistickou cestu v lokalitě Na Mýtě na Harrachovsku umístil betonové zábrany a dopravní značky zakazující vstup pěších.

NA MÝTĚ

Pokud tedy plánujete výlet údolím Jizery, vězte, že Starý most přes Jizeru na Mýtě pod Harrachovem byl pro pěší uzavřen. Z hlediska bezpečnosti se jedná o pochopitelné opatření, jeho provedení však může řadu návštěvníků hor, kteří frekventovanou křižovatku Na Mýtě využívají, nepříjemně překvapit.

Zákazové značky jsou totiž instalovány již před starým mostem přes Jizeru Na Mýtě, a to v obou směrech, a pak i na úseku cesty, kde se daná nehoda stala. V praxi to znamená, že ti, kteří hodlají jít po Planýrce (modře značená turistická cesta údolím Jizery směrem k Pasekám nad Jizerou), nepřejdou most a nemohou tudíž po uvedené cestě pokračovat. S nepochybně větší nelibostí se setkají ti, kteří půjdou v opačném směru, tedy od Pasek nad Jizerou. Ti totiž dojdou po několikakilometrové trase ke starému mostu, bez porušení zákazu jej nebudou moci přejít a budou se muset vrátit se po té samé cestě několik kilometrů zpět.

Správa Krkonošského národního parku o instalaci těchto omezení nebyla informována, ale ve vztahu k návštěvníkům hor cítíme povinnost o nich informovat, aby turisté nebyli nemile překvapeni.

go GPS místa: 50°45'41.802"N, 15°23'50.436"E
go Odkaz na mapu

 

Bližší informace:
Bc. Radek Drahný, tiskový mluvčí, vedoucí oddělení styku s veřejností Správy KRNAP
tel.: 737 209 900, e-mail: rdrahny@krnap.cz, www.krnap.cz

[ dh ] zdroje: KRNAP

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS