Zpět      Tisk     Všechny články

Geocaching v Harrachově

1.8.2011 v 07:18

Harrachov má nyní co nabídnout i vyznavačům celosvětové hry geocaching. V oblasti Harrachova je nyní okolo třiceti schránek a další se připravují.

Geocaching kombinuje pěší turistiku, nebo cykloturistiku s vyhledáváním cílů, schránek, takzvaných keší (cache) pomocí přístrojů s GPS. V oblasti Harrachova je nyní okolo třiceti schránek a další se připravují. Velká hustota jich je například v okolí skokanských můstků a na Čertově hoře. Na jedné nové, která se jmenuje Okolo Čerťáku se spolupodílel i Sportovní areál Harrachov.

Geocaching v Harrachově

"K dispozici tu jsou prakticky všechny druhy keší. Jak Traditional cache – tradiční jednoduché schránky, tak i Multi cache – kdy po nalezení jedné schránky nebo po dosažení určité polohy získáte informace pro následující souřadnice a k dosažení konečného místa projdete řadu zajímavých úseků, nebo Mystery cache – kdy k získání potřebných souřadnic musíte splnit nějaký úkol a podobně,“ říká provozní náměstek zdejšího areálu Vlastislav Fejkl.

Geocaching je hra pro celé rodiny a během pouhých deseti let získala doslova celosvětovou popularitu. A v čem je tato hra výjimečná? „Schránky tvoří a umisťují dobrovolníci, znalí místních výjimečností. Díky ním se dostanete do míst a dozvíte se věci, o nichž standardní turistické informační zdroje většinou mlčí. Ve schránce můžete směnit nějakou drobnost. To je důležité hlavně pro děti, které jsou spíše ochotny hledat poklad, než se trmácet na pěší túře. No a nakonec, proč si to nepřiznat, je tam i trocha adrenalinu, zda se podaří schránku najít nebo nikoliv,“ popisuje Vlastislav Fejkl.

mapa Mapa Geocachingu v Harrachově
po kliknutí se mapa zvětší
Geocaching v Harrachově

Letní turistický ruch má v současné době mnoho podob. Geocaching je jednou z nich a rozhodně stojí za povšimnutí. Vše důležité lze najít na internetových stránkách www.geocaching.cz.

ok TIP: Minipůjčovna GPS outdoorových navigací »

 

[ dh ] zdroje: Geocaching.cz, Krkonossky.denik.cz

 


 

další tipy

Tady Jízda vyhlídkovým vláčkem
Tady Výlety na elektro kole
Tady Bobová dráha
Tady Další letní aktivity v Harrachově

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS