Zpět      Tisk     Všechny články

Nejlepší sportovci města 2010/2011

16.7.2011 v 12:28

V prostorách restaurace Krakonoš bylo ve středu 22.6.2011 předáno ocenění nejlepším sportovcům Harrachova. Vyhlášení připravila komise pro mládež a tělovýchovu při radě města. Ceny předala starostka města Eva Zbrojová a místostarosta Oldřich Jakubec.

Nyní si jednotlivé oceněné sportovce blížeji představíme:
1. Svobodová Agáta – nejmladší žákyně v disciplíně běhu na lyžích. Přebornice Libereckého kraje v klasické technice na 2 km. V rámci krajského poháru celkem získala 80 bodů.
2. Krčková Eliška – starší žákyně v disciplíně běhu na lyžích. Na krajských přeborech obsadila jednou první a dvakrát třetí místo, jednou první místo ve štafetách dvojic klasickou technikou. V Českém poháru celkově čtvrtá. V rámci krajského poháru obsadila počtem 66 bodů první místo.
3. Šablatura Petr – žák v kategorii 9 až 10 let v severské kombinaci a skoku. Mistr ČR dvojic společně s Laďou Horáčkem na můstku K40. Dvakrát bronzová medaile z MČR SK ve sprintu a gundersenu. Dvakrát třetí na RKZ.
4. Dostál Stanislav – žák v kategorii 11 až 12 let v severské kombinaci a skoku. Na MČR bronzový na můstku K40, bronzová medaile SK sprint, Mistr Libereckého kraje ve skoku na K 35.
5. Horáček Ladislav – žák v kategorii 9 až let v severské kombinaci a skoku. Mistr ČR dvojic společně s Petrem Šablaturou na můstku K40. Stříbrná medaile ve skoku na K40 a dvakrát třetí místo při RKZ SK. Na letním MČR ve skoku 3.místo a v severské kombinaci 2.místo. Vyhrál Beskydský pohár na umělé hmotě. Mimoto je úspěšným fotbalistou, na všech turnajích mladších žáků nejlepší střelec. Získal 13x pohár za nejlepšího hráče turnaje.
6. Dvořák Miroslav – reprezentant ČR v severské kombinaci. Harrachovský odchovanec. V letní Grand Prix v severské kombinaci získal 164.bodů a obsadil celkově 4.místo. Na MS v Oslo obsadil 20. a 13.místo, ve SP celkově získal 106. bodů a 23.místo.
7. Kožíšek Dušan – reprezentant ČR v běhu na lyžích. Na posledních dvou MS získal vždy nějakou medaili. Letos se mu tak nedařilo, ale zazářil na SP ve sprintu dvojic ve Vesci, kde obsadil výborné třetí místo. Na MS skončil 24. v bruslení a 13. místo ve sprintu dvojic klasicky. Několik výborných výkonů na mezinárodních závodech ve sprintu. Je také mistrem ČR ve sprintu v Harrachově.
8. Čermák Radek – rychlostní lyžař (sjezd). 9. Místo na MS z 94 startujících – rychlost 207,5 km/h. Třetí místo v kategorii Masters. Nejlepší výkon Radka je prozatím 212,12 km/h.
9. Slavík Tomáš – reprezentant ČR v severské kombinaci. Tomu se tato sezona vydařila. Na letním SP se umístil celkově 22. Stal se letním mistrem ČR v SK v Liberci. Měl několik výborných výsledků ve SP 2011, přičemž jeho nejlepším umístěním bylo 12.místo v Lahti. Dařilo se mu také na MS v Oslo, kde získal 7. a 11.místo a v družstvu 8. a 10.místo. Společně s Dvořákem, Vodseďálkem a Havránkem se tvořilo družstvo ČR ze samých odchovanců z Harrachova. Na MČR v běhu na 15 km mezi nejlepšími běžci z ČR a Slovenska obsadil 11.místo a sezonu korunoval vítězstvím na MČR v SK. Za to vše byl vyhlášen nejlepším sdruženářem roku 2011 a Králem bílé stopy v kategorii severská kombinace. Za to vše je i nejlepším sportovcem Harrachova 2010-2011

Tomáš Slavík
Eliška Krčková
T. Slavík

E. Krčková

Starostka města Eva Zbrojová předává ocenění nejlepším sportovcům Harrachova

To jsou ti nejlepší, ale máme i další výborné sportovce.
Tišer Kryštof – juniorský reprezentant ČR v SK. Pánková Veronika – žákyně 12 až 13 let ve skoku a severské kombinaci. Pažout Ondra, Vytrval Jan, Slavík František – starší žáci ve skoku a severské kombinaci. Kmochová Tereza – juniorská reprezentantka v alpských disciplínách. Puskarčíková Eva – juniorská reprezentantka v biatlonu (2x20.místo na MSJ). Reprezentant ve skoku na lyžích Lukáš Hlava. Ale i další odchovanci závodili ve SP a kontinentálním poháru – Ondra Vaculík, Martin Cikl, Tonda Hájek.
Nadějné jsou výkony některých malých běžců (Dostalíková, Moravcová, Benešová, Haasová, Háčková) i sester Zelinkových ve sjezdovém lyžování. Mezi biatlonisty se derou i odchovanci SKP (Aleš Ligaun a Míra Lelek). Radost máme i z výkonů malých fotbalistů, které trénují pánové Michalko a Horáček. Dobří jsou i mladí nohejbalisté.

Za to vše patří dík trenérům, rodičům, škole a hlavně TJ Jiskra Harrachov, Ski klubu Harrachov a Sportovnímu klubu policie Harrachov, kteří je vychovávají a zajišťují po finanční i odborné stránce.

[ dh ] Wolfgang Slavík Foto: M. Soukup