Zpět      Tisk     Všechny články

Harrachov pro handicapované turisty

28.6.2011 v 09:39

Zrnko naděje, o.s. ve spolupráci s místními průvodci tras a městem Harrachov pořádá již podruhé dvoudenní akci pod názvem
"Harrachov bez bariér".

Na společný turistický výlet do Harrachova se nám loni koncem jara povedlo získat členy občanského sdružení Zrnko naděje, kteří s námi na invalidních vozících a s několika kočárky absolvovali dvě různé trasy. Obě trasy nepříliš velké náročnosti se všem zúčastněným podařilo lehce zvládnout a přitom si ještě skvěle užít poučné a zábavné odpoledne na horách. Důkazem toho, že se akce všem líbila, byl příslib účasti na tom příštím, opět za rok. My jsme tak ihned mohli přemýšlet o dalších, třeba i náročnějších trasách a připravit podmínky pro opakování akce.

Harrachov bez bariér

 

Vozík není překážka v pohybu, ale náhrada za nohy

Na letošní začátek prázdnin plánujeme pokračování ve zmapování dalších cest. "Jde nám ruku v ruce s vytyčením tras, také o zmapování bezbariérového ubytování a občerstvení pro každého, kdo by rád navštívili Harrachov a okolí a je upoutaný k invalidnímu vozíku" říká předsedkyně Zrnka naděje a koordinátorka akce Lenka Vanclová a dodává "Na horách poblíž Harrachova je spousta stezek, na které se dá v pohodě dostat i s vozíkem, takže věříme v pokračování akce i během dalších let."

V okolí Harrachova jsou desítky kilometrů značených turistických více i méně náročných cest které jsou díky svému zpevněnému povrchu vhodné nejen pro všechny, jejichž pohyb je závislý na invalidním vozík, ale i pro maminky s kočárky" Některé z těchto cest letos společně projdeme.


PROGRAM

Pátek 1. 7. 2011

8:30 Sraz na parkovišti u Penny
9:00 Společný odjezd směr Harrachov - ubytování v hotelu Skicentrum
12:30 Start před hotelem s rozdělením tras
(1. okruh Jizerky, 2. okruh Mumlavský vodopád - Ručičky - Rýžoviště)
17:00 Cíl v restauraci Pod Jasanem
19:00 Relační masáže a volný program

Ubytování, masáže – zajištěno jen pro členy

Sobota 2. 7. 2011

9:00 Společná snídaně v hotelu Skicentrum
10:00 Start před hotelem s rozdělením tras
(okruh Harrachovem s návštěvou muzeí a pivovaru)
16:00 Cíl před hotelem, společný odjezd domů

Kontakt na pořadatele: 731 458 883

Informace o uskutečněných výletech společně s hendikepovanými s popisem jednotlivých tras jsou poté uveřejněny zde na stránkách Harrachova, dále pak na turistických stránkách Krkonoš a dalších informačních webech i v propagačních tiskovinách.

 

Děkujeme všem, kteří se podílejí na organizaci akce a poskytují zázemí pro naše vždy usměvavé a milé kamarády ze Zrnka naděje.

ok Hotel Skicentrum www.hotelskicentrum.cz

ok Restaurace Pod Jasanem www.podjasanem.cz

ok Sbor dobrovolných hasičů Harrachov hasici.harrachov.cz

ok Pension K pensionk.atlasweb.cz

ok Bobovka Harrachov www.bobovka.cz

ok Dobrovolníci a průvodci www.harrachov.cz

ok Zrnko naděje zrnkonadeje.webnode.cz

Zveme všechny hendikepované turisty, jejichž pohyb je závislý na invalidním vozíku, a chtějí blíže poznat nejvyšší české hory na první prázdninový den (1. července 2011) do Harrachova.

Trasy pro vozíčkáře z loňské akce

ik 1. K vodopádu (okruh Harachovem) »

vyska
Výškové převýšení: 163 m line Délka trasy: 7,7 km

ik 2. Na Orle »

vyska
Výškové převýšení: 110 m line Délka trasy: 13 km

Nejste-li sportovně zdatní, v zásadě doporučujeme pohyb po trasách s doprovodem - zejména tam, kde na trasách jsou náročné úseky (dlouhá stoupání, prudká stoupání i klesání, odvodňovací stružky apod.)
Harrachov bez bariér - 2010

 

[ dh ] D. Hloušek

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS