Zpět      Tisk     Všechny články

Krátké depeše - červen 2011

3.6.2011 v 07:28

Dětský víkend ve Vertical Parku, seznámení s Happy Weekend, Harrachov bez bariér podruhé, nové panoramatické snímky, zmije na cestě, Mapa roku 2010, Červnový Zpravodaj města


info Dětský víkend ve Vertical Parku

O víkendu 4-5. 6. zveme všechny děti do našeho Vertical Parku. Otevírací doba 9 - 17:00 (dle počasí).
Na tento víkend jsme si pro Vás připravili speciální nabídku - cena 150 Kč za všechny tři aktivity (bungee-trampolína, obří houpačka a horolezecká stěna). Zakoupená vstupenka bude platit po oba dva dny a bude přenosná. Těšit se můžete i na naše kozy kamerunské - Jekotu, Mekotu a Blekotu!

Tým Classic Outdoor
www.verticalpark.cz
info Harrachov za polovinu – Happy Weekend
čtvrtek 9. června 2011, 12:00 hod. OREA VITAL HOTEL SKLÁŘ HARRACHOV

Seznámení s částí nové koncepce prezentace města Harrachov pro letní období a představení hlavního cíle – akce Harrachov za polovinu – Happy Weekend, víkend 17.-19.6.2011 během něhož budou moci návštěvníci Harrachova čerpat výrazných výhod z nabídek volnočasových aktivit, vstupy do muzeí atd.

Pozvánka na tiskovou konferenci
info Harrachov bez bariér podruhé

Dvoudenní akce, při které jsme se loni v létě vydali společně s handicapovanými po turistických cestách v Harrachově a jeho blízkém okolí pokračuje letos dalším ročníkem. Vytipované máme letos opět dvě trasy odlišné obtížnosti, kudy se mohou vydat vozíčkáři a procházet hůře pohybliví nebo starší lidé a rodiče s malými dětmi v kočárcích. Stejně jako předchozí rok, i letos jsou jeho hlavní partneři: hotel Skicentrum, restaurace Pod Jasanem a samozřejmě město Harrachov. Pro ty odvážné, kteří s námi první červencový den zmapují cesty, máme slíbenou sladkou odměnu od harrachovských dobrovolných hasičů. POZOR! Všichni, kdo mají rádi přírodu, turistiku, a letní pohodu, jsou samozřejmě vítáni a zváni. Odcházíme 1.7. ve 13.00 od hotelu Skicentrum v Harrachově.
kontakt: +420 481 621 406 / +420 731 458 883 / Van.Lena@seznam.cz

info Prohlédněte si Harrachov „virtuálně“

Navštivte naše stránky virtuálních prohlídek, kam jsme před několika dny vložili nové panoramatické snímky. Na rozdíl od běžné fotografie si můžete plynule prohlédnout celý prezentovaný prostor s rozsahem 360 stupňů pomocí běžného počítače. Pomocí kurzoru myši se pak můžete v panoramatickém snímku otáčet a nebo si jej přibližovat.

OK Prohlédnout si několik našich nových panoramatických snímků můžete zde

Panoramainfo Zmijí přibývá, přesto jde stále o ohrožený druh

Setkání se zmijí není v těchto dnech v Krkonoších ničím neobvyklým. Teplé skoro letní počasí láká hady, kteří se po zimě vyhřívají například na kamenech. Mladý cizinec, kterého zřejmě uštknula poblíž města zmije, musel být nedávno vrtulníkem přepraven do Liberce, kde skončil na jednotce intenzivní péče dětského oddělení.
OK Jak je to s jedovatostí zmije obecné?info Zahájení sezony cyklobusů 2011

Krkonošské cyklobusy poprvé v sezoně 2011 vyjely na své trasy, kde budou jezdit až do 25. září. Na jedné z linek řídil osobně Krakonoš, z Vrchlabí do Janských Lázní vedla slavnostní zahajovací jízda - pokračovala lanovkou na Černou horu a odtud na kole přes Lučiny a Tetřeví boudy do Dolního Dvora a odtamtud přes Lánov zpátky do Vrchlabí.

Krkonoše, léto - cyklobus

630001 Hradec Králové-Hořice-Dvůr Králové n. L./Kuks-Hostinné-Vrchlabí
670003 Harrachov-Rokytnice n.Jiz.-Vrchlabí-Janské Lázně-Pec p.Sněžkou-Hor.Malá Úpa
670080 Harrachov,Sport hotel-centrum-Harrachov,žel.st./-Kořenov,žel.st.

670088 Rokytnice n. Jiz.-Vítkovice,Horní Mísečky
OK Jízdní řády všech cyklobusů najdete zde
info Mapa roku 2010: Pomezí Krkonoš a Jizerských hor

Loni vydaná turistická mapa Pomezí Krkonoš a Jizerských hor od vydavatelství ROSY (česká i polská strana) získala prestižní ocenění Mapa roku 2010 ve své kategorii!
Turistická a lyžařská mapa 1 : 25 000
Obnova železnice Harrachov – Szklarska Poręba
Vydalo Nakladatelství ROSY, Rohlík a syn, Mělník, 2010
Doporučená cena 45 Kč (distribuce Sikyta, s. r. o.)
hz červeninfo Červnový Zpravodaj města

Od dnešního dne na stáncích najdete nové vydání Harrachovského Zpravodaje 6/2011. V novém čísle si můžete mimo jiné přečíst velký rozhovor s Tomášem Vašíčkem, právním zástupcem Harrachova v kauze J. F. World Brokers.

Stejné číslo je už nyní nabízeno ve formátu pro čtečky el. knih (e-books) který si může každý stáhnout přímo do čtečky prostřednictvím webového prohlížeče zde. (E-PUB)

 

 

[ dh ] zdroje: krnap, denik.cz, krkonose.eu

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS