Zpět      Tisk     Všechny články

Vypínání analogového vysílání

18.5.2011 v 12:11

Česká televize informuje o vypínání analogového vysílače ČT1 Harrachov (25. kanál), který ukončí řádný provoz k 30. 6. 2011

Ve čtvrtek 30. června 2011 v pozdních večerních hodinách ukončí řádný provoz analogový dokrývač ČT1 Harrachov (25. kanál). Jeho vysílání bude od 23. týdne označené piktogramem (symbol v podobě čtyř čtverečků v pravém spodním rohu obrazovky), vedle něhož se bude průběžně objevovat také textová lišta s bližšími informacemi. Podle těchto grafických prvků velnutých přímo do obrazu diváci snadno poznají, že přijímají signál z vysílače, jehož vypnutí se blíží.

Harrachov

Česká televize připravuje k 30. 6. 2011 dosud nejrozsáhlejší vlnu vypínání analogových vysílačů v historii české televizní digitalizace.

Pokrytí digitálním zemským vysíláním České televize – multiplexem veřejné služby se všemi čtyřmi programy ČT – v územní oblasti Trutnov, kam Harrachov patří, zajišťují vysílače velkého výkonu Liberec – Ještěd (43. kanál), Trutnov – Černá hora (40. kanál) a Pardubice – Krásné (32. kanál).

Příjem programů ČT v komplikovaných lokalitách umožňuje satelitní digitální vysílání – kdekoliv v České republice je bezplatně k dispozici vysílání všech čtyř programů České televize z družice Astra 3A a distribuce ČT HD z družice Astra 3B (pozice 23,5° východně, platformy CS Link a SkyLink). Z družice Astra 3A jsou dostupné i regionální mutace zpravodajských pořadů České televize pro severní a jižní Moravu na ČT1. Více na stránkách internetového speciálu www.digict.cz v rubrikách Digitální satelitní vysílání DVB-S a Příjem regionálního vysílání.

Podrobnosti o nadcházejícím vypínání analogového zemského vysílání České televize jsou k dispozici v tiskové zprávě Vypínání analogového vysílání ČT: 30. června 9 vysílačů a 174 dokrývačů.

Další informace o digitalizaci České televize ve zpravodajství ČT
- v teletextu ČT1 od strany 650
- na www.digict.cz
- v Diváckém centru ČT – horká linka digitalizace 261 13 74 74 (denně od 7:30 do 20:00 hodin)

[ dh ]

 

Nahoru Všechny články Hledat v aktualitách RSS